cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Hayvanların insanlar için yaratıldığı düşüncesi

  Gerçeklik ile örtüşmeyen bir söylem ve yanılgıdan ibaret!! hiçbir hayvan insanoğlu için yaratılmamıştır. Sömürüden yana olan, asıl gerçeği görmek istemeyen kişilerin ortaya attığı büyük bir yalandır. 21.yüzyılda hala bu görüşü savunan ve böyle düşünen insanların olduğunu bilmek utanç verici!

  '' Alice walker''ın konuyla ilgili çok özetleyici bir sözünü paylaşmak istiyorum.


  ' ' Hayvanlar dünyada kendileri için bulunurlar. İnsanlar için yaratılmamışlardır; siyahların beyazlar için, kadınların erkekler için yaratılmadığı gibi.. 🌱

  yanlışı düzeltmeye en temel noktadan başlayalım: hiçbir canlı yaratılmadı 😂


  dinin pompaladığı cehalet ve yanlışlar + biyoloji biliminin b'sinden bihaber olmak = gurbannar olduğum allah hepiciğni biz yiyeg diye yarattı.

  insan turnusolüdür.


  Yani bu insana laf anlatabilir miyim anlatamaz mıyım, bu zihniyet veganizmi kavrayabilir mi gibi sorularıma kocaman bir Hayır diyen bir düşüncedir.


  Uğraşmam.


  varsayalım ki bir yaratılma süreci/kararı var. e insan "yaratılmadan" önceki hayvanlar ne için bulunuyordu yerkürede? de ki adem havva hepsinden evvel yaratıldı.

  mesela insanla hiç teması olmadan doğup gelişen ve ölen hayvan türleri ne için var? ya da dinozorlar?


  son olarak, hangi hayvanın insan için yaratıldığına hangisinin yaratılmadığına kim karar veriyor? mesela koyun, insan için ama fare değil mi?


  yaratıcının kafası karışık epey o zaman.

  Sadece bu nası bir egonun ürünü bir zihniyet diye bagırıp kaçmak istiyorum ailemden de her firsatta duyarim "hala vegan misin bi kitabi ac oku oyle yaziyor derler" gercekten oyle mi yaziyor bilmiyorum ama butun evrenin insanlar icin yaratildigini dusunmek kocaman bir ego ve insanmerkezci dusunme sonucu. Ben de bu zihniyetle hic ugrasmam ve konuyu degistiririm

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk