cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hayvanlar üzerinde yapılan deneyler

  kozmetik, medikal gibi sektörlerde ürünlerin insanlar için piyasaya sürülmeden, hayvanlar üzerinde test edilmesi durumu. günümüzde bazı firmalar artık bu uygulamayı sonlandırmaya başlasa da henüz daha çok yolumuz var. hayvanlar üzerinde deney yapmayan ürünler üzerinde cruelty free logosunu görebilirsiniz.
  Kozmetik, medikal hatta bazı giyim ve sigara markaları hayvanlar üzerinde testler ve deneyler yapmaktadır. Ve bu uygulamaların tamamı hayvanlar için ağır acılar barındırmakta çoğu testler sırasında hayatını kaybetmektedir.
  avon yasal ve zorunlu tüm hayvan testlerini sona erdirmiş bulunmakta. "denek hayvanlarının" sömürülmesi bir yana, satış yapabilmek için hayvanlar üzerinde test yapmanın zorunlu olduğu çin gibi bir pazarda, ilk oldular. çoğu firma hayvanlar üzerinde yapılan deney ve testleri durdurmayı istiyordu ancak hayvanlar üzerinde testin giriş için zorunlu olduğu çin pazarına girememenin yaratacağı zarar korkusu yüzünden bu zulme devam ediyorlardı ama şimdi devir değişti gibi görünüyor.
  Özellikle son dönemde koronavirüs aşısı için hayvan deneyi aşaması konuşulurken içimi parçalayan eylem. Zaten hayvan sömürüsü yüzünden kendimize musallat ettiğimiz bir hastalıktan yine hayvanlara acı çektirerek korunmaya-kurtulmaya çalışıyoruz. Hayvan deneyinin gerekli olduğunu söyleyen benmerkezci türcülere hayvanlarda olumlu sonuç veren tedavilerin en az yüzde doksanının insanlarda başarısızlıkla sonuçlandığını, ilaç ya da aşı geliştirirken hücre ve doku kültürü, bilgisayar, kadavra testleri gibi alternatif metotlar olduğunu ve zaten çok övündüğümüz "üstün" insan zekası ve teknolojik ilerleme sebebiyle yeni ve daha da etkili yöntemlerin çok kolay geliştirilebileceğini anlatmaya çalışmaktan yoruldum.

  Hayvan deneyleri işkencedir ve yasaklanmalıdır. Alternatif yöntemler mevcutken bu işkence neden hala sürüyor? Ülkemizde her yıl ortalama 266 bin hayvan deneylerde kullanılıyor. Hayvan deneyleri bir an önce sonlandırılmalı ve alternatif bilimsel yöntemlere geçilmelidir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk