cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hayvan yasası hemen çıksın

  TWİTTER'DA #Hayvanyasasıhemençıksın etiketiyle hayvan hakları kanunu ile ilgili taleplerimizi milletvekillerine iletmeye başlıyoruz. Hadi elden ele yayalım.

  Türkiye büyük millet meclisi'nin dikkate almadığı konudur. Hayvanlar da insanlar kadar hak sahibidir. Hayvan hakları kanunu derhal çıkmalıdır. Buradan herkesi göreve davet ediyoruz. Umarım sesimizi duyan birileri olur. #HayvanYasasıHemenCıksın

  sözlüğün de pek dikkate almadığı, daha doğrusu alamadığı konudur. kamuoyu oluşturulsa bile işlerine gelecek şekilde yaptırım gücünü kullanan bir düzen içerisinde yapabilecek hiç bir şey olmadığından sadece izliyoruz olanı biteni.

  Yasa çıksa da ancak belirli hayvanları kapsayacaktır. Belki de yasanın çıkmama sebebi bu abzürt navegan algısı ne yazacak yasada: kopek ve kedilere zarar vermek yasaktir aaa pardon kuslari unutmusuz hemstirlarda yasak ama keciler degil vb.

  hukukçu var mı aramızda?


  hayvan yasasıyla ilgili neler yapılabilir?


  off topic olduğum için hashtag ve direniş yani de daha resmi olarak neler yapılabilir?

  bilen varsa aydınlatsın lütfen.

  bir an önce meclise taşınması gereken en önemli konu bence.. hissedebilen her canlının yaşam hakkını savunmak en önemli görevimiz. hayvan hakları yasası hemen çıkmalı!

  Hukukçu olmam sebebiyle (sanki kanunları ben yazıyormuşum gibi) hayvanlara şiddet uygulayanların, onları öldürenlerin neden hapis cezası almadığı soruluyor. neden para cezası varmış? hayvanın değeri parayla mı ölçülecekmiş? ben de haklı olduklarını söylüyorum ve diyorum ki bir eylemin suç olması için ortada korunması gereken hukuki bir değer olmalı. hayvanları öldürenlere hapis cezası vereceğimiz bu suç tipinde ise korunan hukuki değer hayvanların yaşam hakkı, vücut bütünlüğü olacaktır. onlar da "olsun tabi onlar da bir insan kadar değerli" geri dönüşünü yapıyorlar. ben de diyorum ki "bunu yaparsak, tebrikler artık ülkece vegan olacağız çünkü yemek için veya başka sapkın düşüncelerle, ne olursa olsun hayvanları öldürmek bu ülkede yasak olacak"


  nasıl bir cevap alıyorum dersiniz: "aaaaama ineği tavuğu falan ayrı tutarıız yaa onlar şey değil ki"

  İYİCE UNUTULMAYA BAŞLANDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM, Kİ BU SON GÜNLERDE BAĞIRA ÇAĞIRA SAVUNMAK İSTEDİĞİM, NEDEN HALA MECLİS GÜNDEMİNDE DEĞİL ACABA DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM OLAY! YASANIN MECLİSE TAŞINMASI İÇİN DAHA KAÇ hissedebilen canlıNIN ÖLDÜRÜLMESİ LAZIM ACABA?

  bu yasa bir türlü çıkamadı malesef. sürekli olarak beklemeye alıyorlar ve kimsede ne oluyor acaba diye sormuyor. adalet öyle birşey ki herkes için gerekli, herkesin korktuğu,sustuğu yerde adalet olmaz. yasaya ne oldu?
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk