cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • hayır sana saygı duyuyorum ama

  Bu her konu için çok sinir bir başlangıç devamında; sizi özendiriyorlar, toplumu bozmaya çalışıyorlar, dünyayı sen kurtaramazsın, geleneklerimiz, gelirse şiddete eğimli olabiliyorum ama tabi kafamda sadece.

  Geçenlerde arkadaşım İtalyan bir motosiklet beğendi sırf çok hevesli olduğu için 'hayır sana saygı duyuyorum ama…' sorunlu olur bu makinalar diyemedim tabi en nihayetinde haftasonu turlarında benim arkamda geliyor tamirci ile halı saha maçlarına gitmeye başlar yakında her konu da kötü değildir bu cümle ki fikrine değer vermediğin insandanda fikir alınmaz zaten

  "sana saygı duyuyorum ama" söyleminin bir benzeri de genelde politik sohbetlerde (malesef) zikredilen şu klişe "benim de ..... arkadaşım var ama"

  aslında gerçek olan:

  -sana saygı duyuyorum ama bencil olduğum için bu sömürü dolu yaşam biçiminden vazgeçemem ve aslında hayvanların ne yaşadıkları da pek umurumda değil. ben güvendeyim ve kimse benim bedenimi parçalayıp yemiyor, sevdiklerimden beni ayırmıyor, derimi yüzmüyor ve bir lab'a kapatmıyor, bu benim için yeterli.

  -sana saygı duyuyorum ama benmerkezci değerlere sahibim, senin gibi etik düşünemem ve bunun için çaba harcayamam o yüzden vicdanımı rahatlatmam gerek, sana saçma argümanlar üretmeye devam edeceğim. asla da özneler olan hayvanların ne yaşayacağını düşünmeyeceğim ve gerçeklerden kaçacağım.

  etikten bahsedilmemesi için; saygı duyduğunu söyleyip, saygı duyulmayı bekleyebilir.

  Bu saygı dolu arkadaşların bir ihtimal hayvanlara ve doğaya saygı gösterebileceğini düşünüp sohbete devam ederseniz; sonrasında size "yanında ..... Yesem rahatsız olmazsın değil mi?" Sorusuyla gelebilir.


  Ben saygı duymuyorum. Saygı duymam mümkün değil.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk