cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

20 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Hamileyken vegan beslenmeyen anneler

  Facebook gruplarında ve eksi sözlük'te böyle kişilere denk geldim. böyle bir ihtiyaç var mı? Neden böyle yapıyorlar? Her şeyin farkında olup buna rağmen navegan beslenebilmeleri mide bulandırıcı.

  hamilelik döneminde vegan kalan ve sağlıklı doğum yapan çok insan var aslında, toplum baskısı ve medyanın insanlara yüklediği korku olsa gerek, kimse sebebi ne olursa olsun hamileliğinde sorun yaşamak istemez diye düşünüyorum. ayrıca (bkz:Vegan hamilelik)

  medyanın sürekli veganlığa saldırması sonucu insanlarda oluşan algı sebep oluyordur muhtemelen. hamilelik sürecinde bebeğin sağlığı için en ufak bir endişenin bile, kişiyi temelden sarsacak kararlar vermeye itebilir diye düşünüyorum. sağlıklı vegan bebeklerle, sağlıklı vegan hamileliklerle zamanla azalacağına inandığım davranıştır.

  Toplum baskısı, medya baskısı, doktor baskısı bununla birlikte yıllarca maruz kaldığı ve hayatının büyük bir kısmında doğru olduğuna inandığı bilgilerin etkisinden çıkamayan annedir. Hassas bu süreçte risk almaya cesaret edemiyordur, en ufak bir sorunda tüm suçun beslenme şekline indirgeneceğini, anneliğinin sorgulanacağını biliyordur.


  Bu zamanda cesaret ister vegan anne olmak, vegan çocuk yetiştirmek. Buna göğüs gererek başarmış annelere büyük saygı duyuyor, önlerinde eğiliyorum.

  Hamilelikleri boyunca vegan beslenip üstüne çocuğunu vegan olarak büyüten pek çok ebeveyn gördüm. Çocuklarını kolestrolsüz, zararsız, gerçek hayvan sevgisiyle yetiştirmelerine saygı duyulmalı fakat toplumda "hayvansal besin almazsan gücün düşer, bayılırsın, ölürsün" algısı olduğu için insanlar korkuyor. Halbuki doğa bize her şeyi sunuyor, bunları anlatsak da inanmıyorlar. Gerçekten üzücü bir durum.

  EĞER DOKTOR SAKINCALI DİYOR VE SEN DE DOKTORU BAZ ALIYORSAN, BİR VEGAN OLARAK DOĞRU DAVRANIŞ, HAMİLE KALMAMAKTIR. KENDİ ÇOCUĞUN OLACAK DİYE, HAYVAN KATLİAMINA TARAF OLMAK BENCİLLİK VE KÖTÜLÜKTÜR.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk