cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • gülşah kumanova

  /
  2
  Hacettepe üniversitesi beslenme ve diyetetik öğrencisi gencecik bir Vegan diyetisyen adayı kendisi. Şahsım bu vb. arkadaşların fazlasıyla desteklenmesi gerektiğini düşünüyor neden diyecek olursanız;
  Üniversite okuyorsun dersler, vizeler, finaller, üstüne üstelik evde dahi yaşamıyorsun bir de veganlar için yönlendirici, naveganlar için özendirici içerikler hazırlıyorsun.
  Birde üniversitelerde vegan dostlarımız vegan aktivizmi açısından önemliler kanımca, yemekhanede yemek seçen bir tip var onu neden yemiyorsun çünkü ben veganım ve bir sürü sorular sorular..

  Tüm bu nedenlerden dolayı Gülşahın instagram hesabını buraya
  youtobe kanalını ise buraya bırakıyorum takip edin abone olun filan tarafımca böyle hesaplarda paylaşılmaya devam edecektir.
  storysinde sözlükte hakkında açılan başlıktan bahsetmiş, yurtta kalan ve harika mamalar paylaşan vegan öğrenci. paylaştığı yemekleri stalklarken şu gönderisine denk gelip ağzım açık kalmıştım.
  artık vegan olmadığını ilan eder etmez peynirli pizza tarifi verip buna “sağlıklı” diyen diyetisyen adayı. sanırım sucuk da var pizzada, ona da opsiyonel yazıp vejetaryen pizza diye paylaşmış. o bildiğin hayvanlı falan pizza, vejetaryen vs zorlama istersen...
  genç bi arkadaştı zaten. o yıllarda gençlik ateşiyle verilen radikal kararlardan vazgeçebiliyor insan ilerde. üni ortamında bi de normal. üzüldüm ama şaşırmadım.
  Vegan olmadığını süslenmiş hayvan çıktısıyla ilan eden, çekmiş olduğu youtube videosundaki konuşmaları ile beni hayrete düşüren diyetisyen adayıdır. Sütün zararlarını anlatan postlarından sonra “sağlıklı” dediği peynirli pizza tarifini görmek güvenilirliğini büyük ölçüde zedelemiştir. Ayrıca videoda vejetaryen beslendiğini söylüyo ama öne çıkanlar kısmına eski tavuk sote tariflerini geri koymuş, bu söylediğine de inanmayın yani :)
  Veganlığın ekmeğini yemeye çalışanlardan biri daha. Vegan rolü yapmasa bu kadar takipçisi olamazdı. Sözlükteki başlığı kendi açmadıysa eşe dosta ısmarlama açtırmış orası çok belli.
  merak edip açıklamasını dinledim. tam bahsetmemiş ama yeme bozukluğu sorununu tetiklediği için bırakmak zorunda kalmış. söylemlerinden de anladığım kadarıyla etik olarak veganlığa inanıyor sanırım hala. ama sağlık sorunu yüzünden veganlığı bırakmak zorunda kalan insan, en azından ben, 7 ay da olsa hayvan bedeni yemeyip bi anda sağlık sorunum yüzünden yemek zorunda kalsam çok üzülürdüm, gidip de instada falan sucuklu yumurtalı ballı içerik paylaşmazdım. bu kısım hiç samimi gelmedi bana.

  ayrıca instada ballı humus tarifini vegan hashtagiyle paylaşmış. bal vegan değil diye uyaran kişiye de i know demesi bile hiç hoş bi hareket değil. sonra veganlar linç ediyor diyorlar.
  Veganlığımın ilk günlerinden itibaren son paylaşımına kadar takip etmiştim kendisini. Gerek veganlık gerekse beslenme yönüyle hakkında doğru olduğuna inandığı (ve inandığım) çeşitli bilgileri aktarması ve savunmasını ilgiyle takip ediyordum. Son paylaşımı ile çeşitli gerekçeler sunarak hayvansal besinleri hüpletmesi önceki eylemleri ile epeyce tutarsız ve anlamsız geldi. Hayat onun hayatı kalan veganlar bizimdir diyor, yeni alışkanlıklarında mutluluklar diliyorum kendisine. Kendisine de bol bol tava öneriyorum.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk