cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • greta thunberg

  /
  2
  16 yaşında isveçli çevre aktivisti. aynı zamanda vegan ve asperger sendromu var. tüm dünyadaki redneckler gibi bizimkiler de küçücük bi kızın çevre hakkında konuşmasından rahatsız olup terörist demeye başlamış. ilk 6 ay badem sütü çok önemli.
  Henüz 16 yaşında bir dünyayı karşısına alan güzel kızımız, kimisi onun birilerinin maşası olduğunu kimisi bir proje oyuncusu olduğunu iddaa etmekte çünkü söyledikleri gerçek ve birilerine batıyor. E hal böyle olunca doğru söyleyeni kimse sevmiyor tabiki
  İskandinav Kurulu tarafından layık görülen 500.000 İsveç kronu değerindeki 2019 Çevre Ödülünü kabul etmediğini, instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bizlere duyurarak tekrar takdirimi kazanmış 16 yaşında İsveçli çevre aktivisti.

  İskandinav ülkelerine, imzaladıkları Paris Anlaşması gereğince, atmosfere salınan karbondioksit miktarını azaltmaları için bir an önce harekete geçerek dünyaya örnek olmaları gerektiği konusunda iyi bir ayar çekmiştir. Bilimin ışığında hareket edip, küresel ortalama sıcaklıklarındaki artışın, 1,5 ya da 2 derece altında kalmasını sağlayacak gerekli adımları atıncaya kadar bu ödülü kabul etmeyeceğini net bir şekilde duyurmuştur.

  (bkz:https://www.instagram.com/p/B4Ns7PQpE5C/?utm_source=ig_web_copy_link)
  Gösteri toplumu tarafından yok edilmemesini umduğum harika insan. geçenlerde fatboy slim birleşmiş milletlerde yaptığı konuşmasının bir kısmını müziğine dahil etmişti, dinleyen insanların yükselişi, atmosfer derken bu görüntü biraz korkuttu.
  time tarafından yılın kişisi seçilmiş bıcırık. kfldlv

  bu kızın bizim ülkede aldığı tepkileri okuyordum ekşide az önce. aman allahım. ülkenin güya eğitim seviyesi en yüksek platformu ekşi ama kukla diyen mi ararsın gizli güçlerin kontrolünde diyen mi ararsın anası babası ezberletmiş diyen mi ararsın peta ve diğer büyük iklim örgütleri örgütlemiş diyen mi dersin ygpli diyen mi dersin ne dersen de hepsi var. ve bunu yazan insanlar çoğunlukta, favlar havada uçuşuyor.

  omg cidden bu nasıl vizyonsuzluk ya. almanlar bizi kıskanıyo diyen tiplerle hiçbir farkı yok diğer kitlenin de. inanılmaz bi cehalet var. şaşırıp kaldım. ortalama avrupa insanı vizyonuna yakın çok az insan var bu ülkede. greta başlığına ne zaman girsem ümitsizlik kaplıyor her tarafımı. çok üzücü.

  https://www.bbc.com/news/world-europe-50740324
  genellikle her şeyi üst bir gücün kurguladığına inanan vatandaşlarımız tarafından maalesef beklenilen ve şaşırtmayan tepkiler geliyor. tabii evde oturup, bir değişim için sadece bekleyen bir millet için böylesi bir etki yaratabilmiş kimselerin başarısına inanamıyorlar daha doğrusu hayal edemiyorlar, algıları kapalı.

  greta için gelen tepkiler bana microsoft'un tay projesini hatırlattı. bu yapay zeka, insanlardan aldığı etkileşimle beraber 24 saat dolmadan Nazi sempatizanı, ırkçı ve soykırım destekçisi olmuştu. böylesi bir internet ruhu varken insanların küstahlığı; zeka ve saygı olarak adlandırdığı bir çağda tepkiler şaşırtmıyor.
  bbc tarafından belgeseli yapılacakmış kendisinin. özellikle insanların görmediği, konuşmaların hazırlandığı ve daha rahat olabildiği anları görülebilecek sanırım. nihayetinde akranları, yaşlarının keyfini çıkartırken, greta büyük bir sorumluluk alarak sürekli koca koca insanların arasında, meclislerde, parlamentolarda ve kişilere, mekanlara uygun konuşup, hareket etmek durumunda kalabiliyor. bu yaşta omzuna bu kadar yük binmesi umarım ileride, hayatında mental ve fiziksel sağlık problemleri olarak geri dönmez.
  Toplumumuzda nedense anlayamadığım biçimde sevilmeyen ama harika otesi birisi.. vegan çevre aktivisti. "Turkiyeye laf attı" diyerekte onu terörist ilan ettiler..
  rolling stone dergisine kapak olan iklim aktivisti. "how can she become a leader of a movement" başlıklı bir yazı üzerinden tüm durumu ele alan makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

  kapak tasarımı muazzam geldi bana bu arada o yüzden onu da paylaşıyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk