cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • geri dönüşüm

  tuketimden vazgecmeyecek insanlar icin vicdan rahatlatici olarak gordugum uygulama. tuketilen urunun yapiminda harcanan enerji, geri donusturulecek atik icin harcanacak enerji yenilenebilir mi peki?


  aldatma, kandırmaca bildiğiniz. Plastik üreticilerinin daha fazla plastik satabilmek için ortaya attığı bir şey. neredeyse tamamı geri dönüştürülemiyor plastiklerin. en iyisi mümkün olduğunca satın almamak. ayrıca üstte yazıldığı gibi yok denecek kadar az bir miktarı bir kez olsun geri dönüştürülecek diye o kadar kaynak ve enerji israfı.

  "tüketimi azalt, yeniden kullan, geri dönüştür" mottosunun bir ayağı. yerel nüfusun niteliği ve niceliği ile doğru orantılı olarak geri dönüştürülebilir atık türleri de artar. işi, özel sektör sırtlanır dolayısıyla cam, ince naylonlar, strafor ve türevleri, abur cubur ambalajları, içi naylon film kaplı sözde karton bardaklar vs. çoğu yerde geri dönüşmez. zamanla parçalanarak muhtaç olduğumuz toprağa, suya veya yakılarak "zararlı" olarak havaya karışır ya da bir hayvanın midesine gider.


  işçisi ya da duyarlı birey olarak çaba sarfettiğim

  geri dönüşüm işindeki sıkıntılar, yaygın umursamazlık ile daha kötüsü olan geri dönüşüm kutularına atılan gıda atıkları, pislikler ve çöplerdir. geçmişte çalıştığım geri dönüşüm firmasına yurt dışından konteynerler ile pet şişe gelmesinin sebebi, yurt içinde yeterince ayrıştırılıp toplanmıyor oluşuydu.


  "insan yaşamı" gibi geri dönüşümün de karbon ve su ayak izi vardır.


  edit: yazım hataları giderildi.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk