cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • gereksiz vegan duyarı

  /
  2
  veganlık başlı başına duyar işi, kasalım ki duyarsızlıkları yok edelim, canımız hayvanların sömrülmediği, öldürülmediği, tecavüz edilmediği güzel yarınlara yürüyelim. cİNSİYETÇİ SÖYLEMİ AĞZIMIZDAN, AYRIMCILIĞI DA KALBİMİZDEN SİLELİM, VEGANLIĞIMIZLA ÇELİŞMEYELİM. Duyara devam;)

  Duyarız, söyleriz. İşte bundandır vegan oluşumuz. Yasadışı duyarımız. Ya derdimize derman ya katlimize ferman.

  gereksiz vegan duyarı demek yanlış ona. snowflake, sjw ya da politik doğrucu duyarı demek daha doğru. her şeyden kolayca "offended" olan arkadaşların duyarı yani aslında başlık sahibinin kastettiği, vegan duyarı değil.

  duyar için açtığım sahte instagram hesabım var. bayılırım duyara. insanlar gıcık oldukça daha çok kasmak istiyorum. başarılarım: vegan linç eden birçok gönderiyi (bezdirip) kaldırtmak. rica ederim

  Gereksiz derken? Bir değere sahip olup bir şeyi umursamak kolay değildir. Aksi durumlarda doğru olduğu bilinen şeyi öyle düşünmeyen ve yargılayıcı tavrı olan çoğunluğa tepki göstermek de öyle. Bazı durumlar tartışılabilir tabi, örneğin art niyet sezmediğim durumlarda ben de ''duyar kasmıyorum.'' ancak verilmesi gereken bir cevap olduğunda ve büyük bir yanılgıyı savunan biriyle karşılaşıldığında tepki vermek bence kesinlikle gereksiz değil, aksine değerli.

  insanların aşmış duyarsızlığı yanında fazladan vegan duyarına takılmakta ayrı bir konu sanırım.

  Bir vegan olmamama rağmen antiveganlarla çok kavga etmişliğim var. Az bile yapıldığını düşünürüm. Vandal olmak gerekiyorsa vandal olmak gerekir. Efendiliği bırakmak lazım, tankın ucuna karanfil takılarak barış sağlanamaz.

  bir çok şeyin gereksiz duyarı kasılıyor dijital mecralarda evet.

  Ama veganlıgın gereksiz duyarı olamaz. Ne kadar duyar yaratmaya calıssak yine de yetmez.

  zulme, acıya, sömürüye onay veren insanlara karsı el kol baglayıp oturamayız.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk