cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • gary yourofsky

  şu ana kadar gördüğüm hitabeti en kuvvetli insanlardan birisi, youtube'daki meşhur konuşmasının olduğu videoda sürekli söylediği "sizin düşmanınız olarak burada değilim" ve konuşmanın tansiyonunu çok iyi kontrol ederek, hiç bir zaman karşısındakine agresif bir tutum sergilemediği için veganlık adına iyi bir iş çıkarttığını düşündüğüm aktivist.

  o meşhur konuşma aşağıda;
  Genellikle pek ünlü konuşmasıyla tanınan vegan aktivist. Pek bilinmeyen, kimilerince de görmezden gelinen tarafı ise Filistin ve Ortadoğu hakkında ettiği yüzeysel, cahilce yorumları ve tecavüz hakkında ettiği son derece mizantrop lafıdır. Etik bir vegan olarak beni dahi son derece rahatsız eder kendisi. Hareket içinden kendisi hakkında yazılmış bir yazıyı şuraya bırakıyorum.

  The Dangers of Hero Worship in an Activist Movement

  abartmaksizin kendisi en iyi storytellerdir. meshur konusmasi herhangi bir insani vegan yapacak kadar etkilidir. veganligimda emegi buyuktur.

  Benim ve birçok insanın vegan olmasında etkisi olan o ünlü konuşmasının değerini bilsem de (içerisinde biyoloji bilimi açısından yanlışlar olduğunu belirtmeden geçmeyelim); kadınların tecavüz edilmesini dilemesi, tecavüzcülere nasıl işkence edilmesi gerektiğini detaylıca anlatması, Filistinliler hakkında yaptığı açıklamalar ve daha birçok şey görmezden gelinemez. Dengesiz kişiliğinin vegan harekete az çok zararı dokundu.

  Hataları yüzünden yaptığı tüm doğru şeyleri kenara atmak olmaz fakat kendisini yüceltmekten kaçınılmalı ve gerekli tavır da konulmalıdır.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk