cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • gary l. francione

    "Hayvan Haklarına Giriş" adıyla çevrilen "introduction to Animal Rights" adlı kitabın yazarı, hukuk alanında çalışan bir akademisyendir. Kitabın basımı artık yapılmamasına rağmen PDF biçimi çevrimiçi ortamda bulanabilir durumdadır ve bulunmalıdır da. Beni veganlığa iten sebepleri çok daha geniş bir çerçeveden görmeme ve yeniden değerlendirmeme sebep olmuştur. Böylece insanî yaklaşımın neden yanlış olduğunu kendime anlatabilmiş, veganlığa neden aykırı olduğunu anlamış ve köylerde en doğal hâliyle yetiştirilen hayvanların süt, yumurta, bal gibi ürünlerini kullanmanın neden yanlış olduğunu açıklayabilmişimdir. Kitabın henüz bitirmememe rağmen fikirlerime çağ atlatmıştır. Hukukçu olduğu için kitabı yavaş yavaş ve anlamadığınız yerleri tekrar ederek okumanızı tavsiye ediyorum. Kitap hayvan haklarının hukukî yanına, var olan hayvan sömürüsü uygulamalarına bolca değinmekle birlikte filozofların fikirlerini de incelemiş, hayvanlar hakkındaki çeşitli görüşlere de detaylıca değinmiş.

    Bu kitap sâyesinde fabrikadaki işkenceleri paylaşmaktan fazlasını yapabiliyorum. Bundan mütevellit herkese mutlaka okumasını tavsiye ediyorum çünkü çoğu vegan bunu yapıyor ve insanlara yanlış fikirler aşılıyor.
    ¶ Fazladan bilgi: Çoğu sayfada diğer kitaplarını kaynak göstermesine rağmen onların çevirisi maalesef bulunmamaktadır ancak süreklilikte eksikliğe neden olmamaktadır. Konunun anlaşılabilmesi için sayfa altlarında bulunan numaralandırılmış kısımları asla atlamamanızı tavsiye ederim.
    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk