cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • gamze alpar ben bir ara vegandım açıklaması

  artık profile ulaşamıyorum:) önce yorumlarım silindi, şimdi de engellenmişim:) belki benzer durumda olanlar da vardır:)


  açıkçası, kendimi, ne vegan, ne de feminist olarak tanımlayabilirim. (profilimde de görünüyor). çünkü koyusunun(!) açığının olamayacağını çok iyi biliyorum. hayvan hakları adına, kadın hakları adına, her iki mücadele alanında gönülden yer alanlara inanılmaz saygı duyuyorum. bugüne kadar, vaktim oldukça, sözlüğe katkıda bulunmaya, araştırdıklarımı paylaşmaya çalıştım. yazarlar da bu durumu katkı olarak değerlendirmiş olmalı ki, hiç rahatsız edilmedim. teşekkür ederim.


  bu başlığı neden açmak istedim? çünkü, bu mücadelenin bilfiil içinde olmayan beni bile, veganlığın, toplumun vegafobik tutumundan faydalanılarak, kişisel kazanımlar için (takipçi toplama, popülarite vb) kullanılması, derinden yaralıyor.

  Ceylan'ın yanıtı çok iyi bir örnek teşkil etmiş;


  "Söylemek istediğiniz şeyi anladım. Gayet pozitif bir mesaj vermek istemişsiniz. İnsanlar değişebilir, dönüşebilir elbet.Sadece şunu belirtmek isterim, sizin de yararınıza bir bilgi, naçizane;siz bitkisel beslenmişsiniz. Veganlık girip bir arkadaşa bakıp çıkılacak bir mekan değil ☺️“Hayvanlara yapılan zulme karşı bir dönem tavır aldım, şimdi umursamıyorum, ne yaşarlarsa yaşasınlar” mı dediniz yoksa “bitkisel beslendim ama şimdi her şeyi yiyorum “mu dediniz. Bu ayrım çok önemli.En azından bu davayı savunan bizler için önemli.Herkes veganlık ve bitkisel beslenmenin ayrımına varmalı diye düşünüyorum.Birisi diyettir, diğeri adaletsizliğin, zulmün karşısında olmanın ve sevgiyi, yaşamı, eşitliği savunmanın yollarından biridir, bir felsefe, yaşam biçimi ve duruştur.Siz veganlığı bıraktım derken kendi kendinize ‘duruşumdan caydım’ diyor ve kendinizi bilmeden de olsa yeriyorsunuz.Ama millet veganlara saldırıyor gördüğüm kadarıyla yine.Değişik …"

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk