cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • evlilik

  Haftasonu arkadaşımı ziyarete gittim. Hayatta gördüğüm en harika çift gibilerdi. Eşiyle birlikte beni uğurlarken kulağıma "asla evlenme asla" dedi. Söz veriyorum dedim.
  Navegan bir sevgilim var ama bana olan desteği sonsuz hatta ilerde vegan bile olabilceğini söylereyek beni mutlu etti. Hatta şu sözü çok hoşuma gitmişti. “İlerde hamilelik sürecinde canın et çeker olabilir o zaman sen et yerken ben yemem koruduğun popülasyonun dengesini bozmayız” demişti. umarım çekmez çok uzağım şu an. Ama heralde evleneceğim tek navegan kişisi.
  çok büyük bir maddi güç yoksa bir evlilikten doğan çocuk artık kıtlık, işsizlik, suç, savaş gibi şeylerin ortasında kalacak. evlenmek iyidir de çocuk zor iş. yeteri kadar yıktık gezegenimizi.

  üniversite zamanından şahit olduklarım ise şöyle. genellikle vegan olan kadın karakterimiz, vegan olmayan erkek karakterle hayatını birleştirir. eşinin hep veganlığa saygı duyduğunu vs söyler, hatta ileride vegan olacağının da sözünü verir. kısa süre içerisinde ise vegan kadın karakterimiz ev hanımı olur ve çeşit çeşit et yemekleri yapmaya başlar.
  Özellikle vegan kadınlara yöneltilen başka bir baskı aracı. Evlenince napcaksın? Kocana her gün ot mu yedireceksin? Böyle kimse almaz seni? Kocan yumurta istese kırmaz mısın?
  ŞİMDİDEN VAR OLMAYAN KOCAMA SESLENİYORUM, ZIKKIMIN KÖKÖNÜ YE ANLAYIŞSIZ HERİF

  Yeşilçam filmlerinde izdivaç olarak geçer. Ciddi bir müessese olarak anılır. Maalesef çoğu kadının ev içi emeğinin hiçe sayıldığı, kadınların şiddet gördüğü, hatta öldürüldüğü yapı. Oysa evlilik sadece kadın-erkek arasında gerçekleşmez. geleneksel cinsiyet normlarını da yıkabilir: eşcinsel evlilik yasal bir haktır.

  Efendim evliyim ve bizimkisi vegan bir evlilik, eşim de ben de veganız. Vegan olma konusunda birbirimize çok destek olduk ve üç yildir da birbirimizden aldığımız güçle bu yola devam ediyoruz. Tabii evlilik işin toplumsal adlandirmasi ve devletsel damgalamasi. İlla bunu yapmanıza gerek Yok, veganlik baki kalsın gerisi teferruat:)

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk