cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 15 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • et yiyen biriyle öpüşmek

  /
  3

  "et yiyen biriyle öpüşmek nonveganlar için insan eti yiyen bi ceset yiyiciyle öpüşmekle eşdeğerdir."


  başlık sahibinin bu iddiası hiçbir şekilde akıl ve mantıkla bağdaşmıyor. sıfır yaşından beri, boğazımızdan aşağı zorla yollanan hayvansal gıdaları yemeyi toplum tamamıyla normal sayıyor. ve biz de bunun içinde büyüyoruz. e haliyle şu anda vegan olan ben ve diğer vegan arkadaşlar da yıllarca hayatlarında hayvansal gıdaları tüketmiş insanlar. insanların vegan olmamasının sebebi hayvancılık endüstrilerinin nasıl işlediğini bilmemeleri ve sıfır yaşından itibaren hayvansal gıdaları yemelerinin normal olduğu yönünde koşullandırılmaları. ne yaptıklarının farkında değiller zira. ben de hayatımın ilk 23 senesi ayıla bayıla et, süt, yumurta yedim. sonra da yanlış olduğunu fark edip vegan oldum. şimdi de 24'üm. yani öpüşün arkadaşlar rahat rahat vegan olmayanlarla. hem öpüşecek kadar cinsel, fiziksel ve duygusal yakınlık kurduğunuz insan çok büyük bir fırsat. ne için çok büyük bir fırsat? o insanı vegan yapmak için.


  not: başlık sahibi arkadaşı esefle kınıyorum :D

  bir kez tecrübe etmeme rağmen düşüncesi bile tiksindiriyor beni. bunu aşmak için o an güçlü bir çekime kapılıp karşınızdaki kişinin et yediğini unutmanız gerekiyor zannımca. çok tercih edilesi değil.

  şuana kadar vegan olan kimseyle öpüşemediğim için sanırım söyleyebilecek bir şeyim yok bu konuda. önceden de yazıldığı gibi o an et yemiyorsa sorun yok.

  O anki atmosfer de önemli biraz duygusal bakarsak karşıdaki kişiyi olduğu gibi kabul ediyorsun.o an vegan olup olmamasından ziyade ben bu kişiye değer veriyor muyum diye düşünürüm zaten değer veriyorsam ona da eti mutlaka bırakması konusunda ikna ederim.

  et yiyen ile opusmeyin ki bagirsak floraniz bozulmasin. bunca zaman korudugunuz iyi bakterilerinizin huzurunu opusmek ugruna tehlikeye atmayin. opusmek gecici bakteriler baki :)

  SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA EŞİM SİGARA İÇTİĞİNDE ÖPÜŞMESİ BİRAZ TUHAF OLUYOR BU ARADA. ET KONUSUNDA DA BUNA BENZER ŞEYLER OLMALI. KARIMI HİÇ NAVEGAN BİRİYLE ALDATMADIM, O YÜZDEN BİLMİYORUM LOL


  YOBAZ VEGAN BAŞLIĞINI AÇIYORUM MÜSAADENLE.

  "Yok artık!" Dedirten başlık. Romantik ve uzun süreli ilişkilerde ideolojik uyum tabi ki mühim olabiliyor ama salt cinsel yakınlaşmada bunu gözetmek ne kadar barışçıl bilemiyorum. Fazla ayrıştırma sadece kutuplaşmaya sebebiyet verir.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk