cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • et yiyen biriyle öpüşmek

  /
  3
  Sevişmeyi tabu sayanların iddiası

  arkadaş olmak, selamlaşmak, anne demek, baba demek, sevmek, değer vermek bunların hiçbiri öpüşmekten farklı değil hepsi iletişim neden hiçbirinde sakınca yok da öpüşünce iğrençleşiyor.

  İletişim olduğu sürece bu böyle olacaktır
  Binlerce yıldır genlere kadar işlemiş bir diyetin aniden değişeceğini mi düşünüyorsunuz. Elbette vegan olmayanlarla iletişim içinde olacağız
  Bu iletişim konuşarak da olur arkadaş olarak da öpüşerek de
  Bu iletişimleri kişisel ahlaki değerlerinize göre iyi ya da kötü diye sınıflandıramazsınız
  Sevgi çözümdür; ayrışma değil. Navegan biri, karşısında tüm canlı bireyler için psikolojisi dahil tüm yaşamını değiştirmiş naif bireyi bir gün anlayacaktır. Öpüşün, koklaşın, sarılıp uyuyun, vicdanınızı dinletin. Unutmayın ki; bir zamanlar biz de onlar gibiydik...
  öpüşmekten kastım anne babayı arkadaşı yanaktan öpmek olarak anlaşılmış sanırım. dudaktan öpmeyi kastetmiştim oysa. arkadaş da olmayalım amişler gibi kendi içimizde yaşayalım da demedim. sadece her gün ağzına ceset sokan birini öpmenin iğrençliğine dikkat çekmek istedim.
  Et yiyen biriyle öpüşme raddesine kadar gelişen süreçte onun et yemesinin hiç bir problemi yok iken öpüşmek eyleminde bunun sorgulanıyor olması tuhaf, ayrıca et vücuda oral yolla alınıyor ancak ter, idrar ve dışkı olarak ta atılıyor bu nedenledir ki et çıkan yerlerine de dokunulmamalı filan bu mantıkla. İnsanın sosyal bir varlık olduğunu kabullenmek gerek sanırım.
  son derece iğrençtir. daha az önce hayvan cesedi yemiş bile olabilir. ben yanımda et yemiş birini, görmezden gelemediysem, yanağından öpmekten veya beni yanağımdan öpmesinden bile tiksiniyorum. hem o kişiden anlık olarak soğudum için hem de "ne yersek o" olduğumuz için. bu durum dişlerinin arasında hayvan bedeni parçaları olduğunu unutana kadar sürüyor.
  aşırı faşist bir başlık olduğunu düşünüyorum. o zaman vegan olmayan kimseyle görüşmeyin konuşmayın, ailenize de rest çekin, sizin gibi düşünürsek sonuçta onlar da ceset satın alıyor ve yiyor, öpüşmek istemeğiniz kişiyle yaptıkları şey aynı. siz inandığınız şeyi yapın fakat bu denli kendinizi toplumdan soyutlamayın, hayat kısa öpüşün sevişin.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk