cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • estetik operasyon ve veganlık

  Veganlık felsefesi gereği keyfiyetten ve konformist çabaların bir çoğundan bütünüyle elinden gelenin maksimumu seviyesinde uzak olması nedeniyle şahsi kanaatimce estetik operasyonlar vegan etiğe uygun olmasa gerek. Kaldıki bu operasyonlarda kullanılan araç gereç ve tıbbi ürünlerin hayvanlara direk yada dolaylı yollardan zarar verdiğine ise eminim.
  keyfi diye adlandırılan estetiklerin aslında kişinin ruh sağlığını, özgüvenini, sosyal hayatını olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum ve bana göre bu keyfi değil ruh sağlığı açısından gerekli oluyor. böyle bir operasyona ihtiyaç duyduğumu hissetseydim yaptırırdım herhalde.

  Vegan olarak şuan için medikal durumlarda elimiz kolumuz bağlı maalesef. Bu nedenle estetik operasyonların ya da uygulamaların vegan versiyonları çıkana kadar bu haliyle kullanmak zorundayız diye düşünüyorum. Operayonun içinde "Estetik" kelimesinin geçmesi onu medikal bir gereklilik olmaktan çıkarıp keyfi bir işlemmiş havasına sokuyor ama bu ihtiyacin psikolojik bir altyapısı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

  Estetik operasyonlarda ağrı kesici ilaçlar gerekli oluyor. Onların jenerik ilac olmaları ve içeriklerinin vegan olması çok mumkun. Diş muayenesinde olduğu gibi doktor lateks eldiven kullanabilir o kısmı yönetmek zor. Saniyorum ki Artık yapılmasa da tarihte narkoz için hayvan deneyi yapıldı. Aslında çok kolay veganize edilebilecek bir alan bence. Operasyonların Kesinlikle psikolojik olarak önemi var. İnsanların "acıdan kaçınma"dığı bir faaliyet başka nasıl açıklanır? Veganlar bu alanın tüketicisi olursa daha kolay veganlaşmaz mı? ben veganliktan çileciliği anlamıyorum. Keşke veganlassa.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk