cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ekşi sözlük

  /
  2
  99 yılından beri ara ara ülke gündeminde önemli yer tutan platform.
  Ülkede sözlük kavramını ilk getiren.
  Ömrü uzun olsun.
  eskiden konuşma özgürlüğü vardı, en ufak trollemede bile uçuruyorlar artık başımız derde girmesin diye. bu kadar büyük bi platformda da ırkçılar felan olması normal, konuşma özgürlüğü herkes için olmalıdır, white walkers hariç tabii xd.
  Türkiye'de sözlük anlamında ön ayak olmuş başarılı bir platformdur. Ancak şu günlerde eskisi kadar kaliteli olmadığını düşünmekteyim
  cahillerin, provokatörlerin, olayı manipüle edenlerin veganlığa dair yine ne saçmaladıklarını merak edip de asla girmeyeceğim platform. oraya sakin sakin girip oradan sinir krizi geçirerek çıkmak işten bile değil bu zihniyetlerle.
  yine veganlıkla ilgili bir başlıkta , veganlığa ve vegan olanlara hakaretler edip, nefret kusan ve "veganaziler" derken, bizleri itham ettikleri davranışı, kendileri sergileyen, özetle "ben küfür ederim, bana edilirse kıyameti kopararım" diyen insanımsılarla dolu platform.


  veganlıkla ilgili bu aralar çok başlığın ön plana çıktığı platform. sağlıklı ve argüman sunmak yerine, abuk subuk başlıklar açılıyor ve bu rahatsız edici, altına da (bkz:kafa siken vegan zırvaları) gibi bkz'lar veriliyor haliyle... ekşi'de yazar olup da mantıklı argümanlar sunan yazarları biraz daha aktif olmaya davet ediyorum bu konuda, gerçi yıllar önce bıraktığım ekşideki güruha mantıklı bir argüman kuracağıma, gider o argümanı düz duvara kurarım daha iyi, tamam şimdi hak verdim size de boşverin oradaki insanlara laf anlatmayı... motivasyonu hoş olsa da içeriği saçma olan bahsettiğim başlık ise bu  edit: ben bu entry'yi girdikten bir saat sonra ekşide 'veganlarla dalga geçen insan tipi' diye bir başlık açılmış, ya çok büyük rastlantı ya da birine vesile olduk, hayırlısı artık. başlık


  sevmediğim platform. ne zaman baksam yok "bilmemne giyen kadın" "lezbiyen, hayvansever, vegan kadın iticiliği" gibi tamamen kadınları aşağılama amacı içeren entry lere sahip başlıklarla karşılaşıyorum.


  eskiden ülke gündeminde bir olay yaşandığında ilk oraya girip bakardım çünkü dakikasında yazıyorlar. ama bu rahatsız edici üsluba sahip yazarlar yüzünden giresim gelmiyor artık.
  10 yılı aşkın bir süredir yazarlık yaptığım platform.  Her ne kadar açılan veganlıkla ilgili başlıklar ve altına yazılan saçmalıklar sinir bozucu olsa da vegan olmamda katkısı büyüktür. Vegan olmaya karar verdiğim ama ikilemlerim olduğum süreçte hep veganlıkla ilgili başlıkları okurdum. Ekşi sözlükteki Veganların açıklayıcı, bilimsel ve ahlaki altyapısı güçlü argümanlarına karşılık sığ, cehalet dolu bir karşı görüşü savunan yazar grubu var. Sadece bu cehalet, sakil espri anlayışı, lümpenliği ile bu kadar barışık bir grubun karşısında olmak bile yeterli bir vegan olma motivasyonu sağlıyor emin olun. Ama ekşideki vegan yazarların açtıkları başlıkların daha dikkatli olmasından yanayım. Örneğin iki gündür gündemde olan başlığın veganlığa bir fayda sağladığını düşünmüyor, antipati yarattığına inanıyorum.

  en son 2018de entry girdiğim platform. sanırım daha da girmem. son zamanlarımda saçma sapan gündem başlıklarıyla dolmuştu. x kadar para y kadar boy z gibi kadın tarzı saçma sapan başlıklarla sık karşılaşıyordum ve bunlara prim veren bir o kadar saçma yazarlar da bol miktarda mevcuttu. son durumu bilmiyorum bayadır uğramadım.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk