cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • earthlings

  2005 yapımı olan, insanların hayvanlara yaptıklarını giyim, gıda, kozmetik vb bir çok sektörde gösteren, izlemesi şahsım için pek kolay olmamış belgesel. türkçesi için (bkz:dünyalılar)
  türkçe dil desteği bulunan versiyonunu buradan izleyebilirsiniz.
  İzledim diyemem ağlamaktan ve sürekli gözlerimi, kulaklarımı kapatmaktan pek izleyemedim. Bu ağlama 3 gün falan sürdü. (o sırada zaten vegandım)
  veganların “izlerken ağlamaktan içim çıktı, izleyemedim, bitiremedim” minvalinde ifadeler kullanarak tanıtmasından rahatsızlık duyduğum yapım. herkesin izlemesi gereken bir içeriğe sahipken bu şekilde insanların izlemesini engelliyoruz, hem de veganlar olarak yapıyoruz bunu. gerçeklerden korkmayın; izleyin, izletin.
  Vegan olma kararı almamdan vegan olmayı başarabildiğim döneme kadar tam iki yıl geçti. Yani olmamak için olabildiğince direndim diyebilirim. O dönemde earthlings'i izlemekten hep kaçındım. Çünkü izledikten sonra bir daha hayvansal gıda tüketemeyeceğimi biliyordum. O yüzden earthlings'in veganlık yolunda olan bir birey için milat olabileceğini düşünüyorum. Earthlings'den önce ve earthlings'den sonra.
  oturup tamamını izlemedim biraz biraz, parça parça izledim ağlamadım ama sinirlendim, herhangi bir navegan bireyin izleyince hadi vegan oluyum diyeceğini sanmıyorum açıkcası ama birazda olsun vicdan mühasebesi yapacaklardır
  Joaquin Phoenix tarafından seslendirilmiş, vegan düşmanlarının "vegan pornosu" diyerek dalga geçtiği belgesel. İzlettiğim birkaç kişinin de umursamayan ve alay eder tavırlarını görünce çok şaşırmıştım. Bazıları merhamet ve akıl yoksunu oluyor, çare yok.

  Sadece on dakikasına dayanabildiğim belgesel. İçin acımadı, üzüldüm, kendimden utandım. Sonrası benim için veganlık yolundaki ilk adımlar oldu. Ve bir gün vegan oldum.

  İzlerken "ben bu güne kadar nelere para ve talep vermişim böyle!" dedirten, çoğu insanın vegan olma hikayesine dokunmuş belgesel.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk