cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • dünyanın ilk “temiz eti”

  hayvan öldürmeden laboratuvarda elde edilen ve 'temiz' diye nitelenen ete onay veren ilk ülke singapur olmuş gidişat ne şekilde olur bilemiyorum ama doğaya ne denli zarar verdiklerinin farkına varıp bunu değiştirmeye çalışmak bana umut verdi

  Eat just'ın ürünü olan ve tavuk parçaları olarak adlandırılan bu üretilmiş et, Singapur gıda ajansı'nın onayından geçti. hücrelerin canlı hayvanlardan biyopsi yoluyla alınması hala üzerinde durulabilecek bir durum elbette, besin değerlerinin de bitkisel kaynaklar ile elde edildiği belirtilmiş. bu çalışmayı bugün televizyonda şans eseri gördüm ve onca ters algı oluşturma çabası içerisindeki haberlerden sonra beni çok mutlu etti. çünkü insanlara değişimi haberdar etmek ve göstermek için çok güzel bir adım oldu.


  ilk defa televizyonda 'et için hayvanı öldürmeye gerek yok' , 'hayvan öldürmeden et yiyeceğiz' dendiğine şahit oldum. günümü güzelleştirdi.

  "temiz" demeleri de ilginç olmuş hakkaten, yani aksinin ne kadar kirli bir endüstri olduğunu desteklemiş güzelce.


  bu tarz "ürün"leri veganların nedense pek tüketeceğini sanmıyorum, et bağlantısını hatırlatacağı için çoğu vegan iyi hissetmeyecektir gibi geliyor bana tükettiklerinde. vegan olmayan kişilerin, endüstriyel hayvancılık takıntılarına son verir umarım.

  benjamin netanyahu tadın bakmış, sanırım böyle bir deneme yapan ilk siyasi. israil'in vegan/vejetaryen popülasyonunun çok fazla olması da ön ayak olmuştur bu tarz ılımlı bir yaklaşıma. yalnız israilli bunu ürün olarak piyasa sürmeyi kafaya koyarsa, tüm dünyaya yayılır yakında.

  ne olursa olsun bir canlının izni olmadan vücudundan bir parça alıyorsun.Sanırım etik olmayan kısım tam burası.


  Tek bir şey sormak istiyorum 'tüketebilirim' diyen veganlara;

  Çok severek aldığın 'temiz et' markasını ana haberde görüyorsun.dikkat kesiliyorsun,haber şu:

  -psikopat eat just çalışanının,labaratuvarda inek yerine kendi hücrelerini kullandığı ortaya çıktı.son 6 ayda üretilen etlerin hepsinin insan eti olduğu anlaşıldı.eat just durumdan dolayı tüm müşterilerinden özür diledi.


  Yemişsin insanı löp löp.

  Ne hissederdin?

  Ya da insan değil mi o acaba?

  Lab üretimi olduğunda sadece bir 'meta' ise o et; kanı, canı, sömürüsü yoksa o zaman insan eti yemek de etik olur.

  Ama kulağına hiç etik gelmiyor di mi?


  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk