cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • dimes

  kesinlikle vegan ve vejeteryanların uzak durması gereken bir meyve suyu markası. tüm kutu meyve suyuları yüzde yüz olanlarda dahil pastorize aşamasında sığır jelatini kullanıyorlar. dimes sadece cam meyve suları (moments) olanları hiçbir hayvansal madde ile temas etmediğini bunlara yüzde yüz vegan diyebiliriz diyede belirtti. sn. berk efe altınal'a gönderdikleri mailde sığır jelatini kullandıklarını firma kendisi belirtmiştir.

  görsel
  görsel

  Gerçekten meyve sularında bu tarz uygulamalar olduğunu tahmin etmeyen bünyemi aydınlatan başlık olmuştur. Doğallığı ve koruyuculardan şüphelendiğim için kullanmadığım meyve sularını tüketmemem için sağlıklı bir neden, argüman.


  Sığır jelatini konusunu gerekirse şayet genelde jelibonda gündeme getirip karşımdaki vegan olmayan bireyin şaşkınlığını ikiye katlayacaktır muhakkak.

  Hayvanları sömürmenin bir sınırı yok gerçekten. bundan yaklaşık 1-2 ay önce aldığım devit-3 marka d vitamininin prospektüsünü okurken "koyun yünü yağından üretilmiştir." ibaresini gördüm ve direkt çöpe attım. hiç tahmin etmezdim valla böyle bir şeyden üreteceklerini d vitaminini. devit-3'ü çöpe atmamla şunu sipariş etmem bir oldu 😄

  dimes meyve sularının vegan olmadığını bilmiyorsak bile zaten sağlık nedenlerinden ötürü içmememiz lazımdı bu kadar şekerli birşeyi. şimdi hiçbir vegan içmeyecek ne güzel 💚✌

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk