cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • didim vegfest

  /
  2
  Türkiye'nin ilk vegan festivalidir. İlkine katılmadım son ikisinde çalıştığım firma ile navegan birey olarak kahve ikramında bulundum ve en nihayetinde vegan olmamı sağlamıştır.
  İçerik ve işleyiş olarak dahada genişletileceğinden çok çok güzel olacağından yana şüphem yoktur
  bu sene 28-31 Mayıs 2020'de düzenleneceği açıklanan festival, daha önceki organizasyonlar nisan ayında gerçekleşiyordu, hava muhalefeti ihtimalinden dolayı 1 ay ileriye alınmış tarihi. artık bu sene katılabilmeyi düşündüğüm etkinliktir.
  tabii ki ülkemizde böyle etkinliklerin yapılması çok güzel lakin insan farklı bir şeyler bekliyor ama gidince görüyorsun ki veganlığın v'sinden haberi olmayan insanlar sana patatesli patlıcanlı gözleme yaparken yandan navegan biri gelip bağırarak "kıymalı yok mu kıymalı" diye gülerek soruyor. stand başındaki kadın bana vegan mısın diyor, evet diyorum, yaa çok zor değil mi diyor. vegfestteyiz ya. niye ben burada bile bu diyaloglara maruz kalıyorum. vegan markaların ürün tanıtımları ve satışları, konuşmacıların olması çok güzel lakin bu etkinliğin başka bir faydasını görmedim, beni mutlu etmedi, sadece didim halkına ve vegan markalardan stand açanlara para kazancı sağlıyor.

  Yaşam dolu festival bu yıl evlerinizde


  2017 Yılından beri Apollon Tapınağı'nın mistik havasında, vegan yaşam felsefesinin yayılması ve hayvan özgürlüğü mücadelesinin artması amacıyla binlerce konuğumuz ile Didim'in güzellikleri içerisinde Türkiye'nin ilk ve tek vegan festivali "Vegfest Didim"de birlikteydik.


  Geçtiğimiz yıl, doğadaki yerimizi, kaynaklarımızın değerini ve "canlı"lığın önemini bizlere bir kez daha gösteren pandemi süreci nedeniyle festivalimizi iptal etmek zorunda kalmıştık.


  Bu yıl, teknolojiden,yaşam dolu bir dünya amacıyla faydalanmaya karar verdik. Söz verdiğimiz gibi sesimizi çok daha geniş kitlelere duyurmak adına, kentimiz ve dünyamız için anlamı çok büyük olan festivalimiz ile evlerine misafir oluyoruz.


  Festivalimiz bu yıl "Didim Vegfest Online" adı ile 28-29-30 Mayıs tarihlerinde Youtube, Facebook ve Instagram hesaplarımızda söyleşiler, atölyeler, konserler ve canlı yayınlar ile sesini çok daha geniş kitlelere duyuracak. Yaşam dolu bir dünyaya gerçek bir festival ile, hep birlikte bir adım daha yaklaşmak için online olarak bir araya geleceğiz.


  Bunu yaparken bizlerle olduğunuzun farkındayız. Festival'de yer almasını istediğiniz her türlü içerik fikrini info@didimvegfest.com üzerinden bizlere iletebilir ve bizlere destek olabilirsiniz. Yaşadığımız gezegene ve bu gezegeni paylaştığımız tüm canlılara karşı bir sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz. Hayata baktığımız pencereyi tüm dünya ile paylaşmak için 28-29-30 Mayıs tarihlerinde hepinizi festivalimize bekliyoruz !

  gezip, insanlarla tanışıp, kaynaşıp, vegan stantlarda yemek yemedikten sonra, neyleyeyim öyle festivali.. içerik fikri olarak, online festival yerine, bu sene ayrılan bütçe (ki ziyadesiyle gönüllü çalışacak kişi de bulurdunuz muhtemelen) ile "ama bizim ülkemizde öyle yapmıyorlardır" savını çürütecek bir belgesel yapılsaydı sanki çok daha efektif olurdu.

  Vegan bir festivale gitme hayali bile insanı mutlu ediyor umarım birgün nasip olur bana da. didim vegfest Bu yıl online düzenlenecek olsa bile yine de içeriğini merakla bekliyorum şahsen.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk