cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Covid-19’un veganlar üzerinde etkisi

  aramızda covid-19'a yakalanan ve deneyimlerini paylaşmak isteyen var mi? simdiye kadar bir vegan hastalıktan olseydi haberler bizi linclemeye başlamıştı. yabancı kaynaklar, hastalığı deneyimleyen veganlarin çoğu rahat bir şekilde atlatmış diye bahsediyor. bu hastalığın damar yollarıyla da ilişkisi olduğu biliniyor ve veganlarin damarlarınin daha sağlıklı olduğu ve bunun bu hastalığa etkileriyle ilgili araştırmalar yapılmaya başlanmış mi acaba?

  Ben yaklaşık 2 ay kadar önce coronaya yakalandım. Bir iki gün süren çok hafif bir sırt ağrısı dışında bir belirtim olmadı. Benim icin çok rahat geçen bir süreçti. bu dönemde hiçbir takviye, vitamin ve bağışıklık güçlendirici almadım.

  Veganların Daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmalarından dolayı, bu süreci diger hastalara göre daha kolay atlattıklarını duydum. Daha önce '' Vegan beslenmeden uzak durun '' diyenler olmuştu, bu yaklaşımı baştan beri hiç doğru bulmamıştım zaten..🌱

  Çok yakın zamanda bilimsel literatüre de girecek covide yakalanan hastalara bitki temelli beslenme ve etten uzak durma çok yaygın olarak öneriliyor.Sitokin fırtınasını kesmenin yolu burdan geçiyor giderek tıpta daha çok yer alan yaşam değişiklikleri önerilerine veganlık çok yakında eklenecek mutluyuz umutluyuz

  Valla onu bunu bilmem de ben corona'dan ölürsem annemin arkamdan 'hep vegan olduğu için.bağışıklık sistemi çöktü işte.' diye ağlayacağına eminim.

  çok güzel bir başlık olmuş. sırayla bilgilendirelim:

  2 yıldır veganım;

  yaş: 25

  cinsiyet: kadın

  belirtiler: tat ve koku kaybı, az miktarda hâlsizlik.


  bende hastalık bu şekilde seyretti.

  not: sigara kullanıyorum

  yalandan yere millete covid19 tehşisi koyuyorlar, covid için hapları ve aşıları üzerinizde denemek için, çünkü yaş, cinsiyet boy kilo gibi faktörlerle vücudunuzda herhangibir yan etki yapıyormu bunları araştırıyorlar, italyan dr. roberto petrella açıkladı kesinlikle test yaptırmayın!!! bütün grip olan herkese covid19 diyorlar.. gelen geçen birde bişey bulmuşlar "tat ve koku kaybı" yaaa arkadaşım zaten nezle olurkende tat ve koku kaybı yaşarsın virüsle mürüsle alakası yok.. bende küçükken nezle olurken tat koku kaybı çok yaşadım..


  covid19 için üretilen ilaçlar ve aşılar hayvanlar üzerinde test ediliyor hayvanları telef ediyorlar, veganlar için bunları kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk