cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • coronavirus

  /
  4
  çin'in açık marketlerinden doğduğu belirtilen virüs. açık market dediğimiz şudur, canlı hayvanlar o an seçilip, kesilerek satılıyor bu pazarlarda, youtube üzerinden çok videosu var ve bu pazarlarda yılan, kedi, köpek vb o kadar çok hayvan satışı yapılıyor ki, görüntüler çok rahatsız edici. Nihayetinde insanlığın, hayvansal ürün alışkanlığının dünyamıza kazandırdığı bir başka hastalık. Sonucunda çin'de 20.000 civarı hayvan üretimi yapan çiftlik şimdilik kapatılmış durumda. kaynak

  şu sıralar havalimanlarının karantina altına alınmasına, ülkeler arası kara sınırlarının kapatılmasına neden olacak kadar tehlikeli olduğu dışında detaylarını pek bilmediğimiz virüstür. sağlık bakanlığı virüs ile ilgili bir dosya yayınlamıştır. hastalığın tüm detayları vb konuların hepsi içeriğinde vardır. bulamayan / ulaşamayan bana mail adresini gönderebilir, iletebilirim.
  çinde 74 milyarlık bir sektör olan vahşi hayvan ticareti ve tüketimi ulusal halk kongresi daimi komitesi(çinin en üst düzey yasama organı) tarafından kalıcı olarak yasaklandı.
  kalıcı olarak ifadesi cidden önemli çünkü sars virüsünden sonra da bir süreliğine yasaklanmıştı. ama sonradan tekrar başladı umuyorum ki o zamanki gibi olmaz ve bu yasak asla kalkmaz.
  dün gece sağlık bakanı fahrettin koca türkiye'de corona virüsün ilk vakasıyla karşılaşıldığını açıklamış. şuan o kişi karantinadaymış, hangi şehir olduğunu belirtmemiş. linki

  gerekli önlemler alınabilir umarım
  lütfen dikkatli olun sevgili yazarlar, en geç hastalığın girdiği ülkelerden biriyiz (bence geç açıklandı ya, neyse) ama şahsi düşüncem, hastalığın en hızlı yayıldığı ülkeler arasında olacağımız yönünde.
  Tüm planlarımı bozduğu, seyahatlerimin iptal olmasına, katılmaya can attığım İstanbul Psikoterapi Zirvesi'nin ertelenmesine sebep olduğu ve herkesin kaygı bozukluğu semptomları göstermesine yol açtığı için ciddi anlamda canımı sıkmaya başlayan virüs. Ülkemize gelmesiyle 'İnsan bilmediği şeyden korkar' önermesinin de doğruluğunu tekrar gösterdi. Çok sakin karşılayan da var, çok endişeli ve büyük önlemler alan da. Kriz anında her tepki normalleşiyor tabi.
  pandemi ilan edilmiş. pandemi: kontrolden çıkmak üzere olan salgın hastalık.
  ölüm sayısı 4bin olduğu için bu durum garip gelebilir, ama tüm dünyaya(afrika-antartika hariç) yayılmış halde ve herhangi bir tedavi de bulunamıyor. bir de üstüne türkiyede okullar tatil edilmiyor, sanırım ölü olunca edecekler. iş işten geçtikten sonra etsen ne olur etmesen ne olur.
  millet kafayı yemiş gibi sağa sola saldırıyor, herkeste bir panik hali. ne kadar saçma bir durum içerisindeyiz şu an o kadar şaşkınım ki insanların hal hareketlerine...
  üniversitelere 3 hafta ara verildi. lise, ortaokul, ilkokula da şimdilik 1 hafta. sanırım sonrasında da bir süre uzaktan eğitim uygulanacak.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk