cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • cokafedersinvegan

  sözlükte son zamanlarda fazlasıyla aktif olan yazar. konu veganlar ve naveganlar olunca çok naif ve düşünceli tavrı var, bence bu durum gayet hoş ve normal bir kişilik özelliği olabilirken. bazı sözlük yazarları tarafından nefretle karşılandı, çünkü farklı olmamalı, farklı düşünmemelisin dünyasındayız.


  ayrıca kendisi bugün sözlüğün instagram paylaşımı altında ad hominem 'e maruz kalmış, saldırıya ve hakaretlere maruz kaldığına göre aramıza hoşgeldin, sözlük yazarlığı hayırlı olsun. (bkz:swh) ilgili paylaşım

  hayvansal ÜRÜN KULLANIMINI SORUN ETMEYEN AMA KENDİSİNE DE VEGAN DİYEN YÜRÜYEN bir BİLİŞSEL ÇELİŞKİ ABİDESİDİR.


  (bkz:MİSAFİRE VEGAN SOFRA KURMAK DAYATMACILIK MIDIR) KONUSUNDAki şu entryde #8344 KENDİSİNİN CÜMLESİ AYNEN ŞÖYLEDİR:


  "bana göre bir çeşit de olsa navegan bir şey sunmalıyız yemeklerde vegan olmayanlara."


  silerse diye kanıt


  KENDİSİ DAHA VEGANLIĞIN TANIMINI DAHİ ANLAYAMADIĞI İÇİN VEGAN FALAN DEĞİLDİR. hayvansal ürün kullanımını sorun etmeyen bir insana vegandır denilemez. hayvansal ürün kullanımı kırmızı çizgidir arkadaşlar. eğer hayvansal ürün kullanımına okay diyeceksek niye veganız biz? bu arkadaşın kafa yapısına göre veganların vegan olmayanlara hazırladığı "vegan yemekler" dayatmadır. fakat vegan olmayan konuklarına sunacağı hayvansal gıdaları elde etmek için hayvanlara yapılan şey dayatma değildir. insan üstünlükçülüğün doruk noktası artık. kendisi vegan olmadığı için bu kafaya sahip olması normal tabii.


  not: umarım sözlükte bu arkadaşı savunan birisi çıkmaz. gerçi 1-2 tane haterım var sözlükte fırsat bu fırsat kaçırmazlar zavallılar ?

  çok afedersin haksızdır. levent boran biraz ofansif bi dil kullanmış ama dediği gibi hayvan kullanımına onay verip kişilere tercihleri için saygı duyarsak o zaman aktivizm yapmamıza gerek kalmaz. sözlüğü falan da kapatıp gidelim.


  kimsenin özgürlüğüne müdahale etmediğimiz sürece tercihlerine, yaşam tarzına veya inançlarına/kutsallarına saygı duymak zorunda değiliz. bu saygı meselesi ortadoğuya has bi zorunluluk. diğer insanlarla birlikte yaşamak için onların saçma sapan ve ahlaki olmayan tercihlerine saygı duymak zorunda değiliz. amerika bunun güzel bi örneği.


  Demopheles: Between ourselves, my dear fellow, I don’t care about the way you sometimes have of exhibiting your talent for philosophy; you make religion a subject for sarcastic remarks, and even for open ridicule. Every one thinks his religion sacred, and therefore you ought to respect it.

  Philalethes: That is a non sequitur! I don’t see why, because other people are simpletons, I should have any regard for a pack of lies. I respect truth everywhere, and so I can’t respect what is opposed to it.


  - schopenahuer (din üzerine diyaloglar)

  bütün dönen olayı okumayı yeni bitirdim. kendisine önerim nickini cokafedersinnavegan diye değiştirsin. navegan şeyler ikram etmek isteyen birine bu daha uygun olur.
  yok olmuş yazardır, bir süredir paylaşımda bulunmadığı için bakiym dedim öldü mü kaldı mı diye, silmiş hesabını sanırım..
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk