cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 4 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • cinsiyet

  insanın başına bela bir kavram. kültürel olarak dişi ve erkek olmak üzere iki kategoriye indirgenmiştir. pipililer erkek, kukulular kadındır şeklinde. bu normalliğin dışında kalanlar ise anormal ve hasta olarak nitelendirilir.


  genetik açıdan baktığımızda, cinsiyetle ilişkilendirilen kromozomların xx kombinasyonu dişi, xy kombinasyonu erkek olarak tanımlanır.


  bilim de kültürle ağız birliği yapar. xx ve xy kombinasyonlarının dışında kalan x, XYY, xxy, XXXY ve bunlar gibi onlarca varyantı sendrom ve anomali olarak nitelendirir.


  biyolojik cinsiyet çeşitliliğine vurulan ket, empoze edilen normativitenin semptomu ise estetik ameliyat, hormon ilaçları, makyaj, tiyatral personalar, toplumsal kadın ve erkek rollerinin parodileri sarmalında kendini bulmaya çalışan bir insanlık.


  olduğu gibi kabul edilmeyen bireyler, artık kendilerini de oldukları gibi kabul edemiyorlar. tüm bu saçmalığa isyan eden kuir hareketinin tanımlanamazlığı, akışkanlığı, değişkenliği ve kendini dilediğince tanımlama özgürlüğünü savunan şiarı ise dönüp dolaşıp normalliğin çatısı altına sığışma çabasına dönüşme tehlikesiyle karşı karşıya. sistem bayağı sinsi. not judgin, just sayin..

  gender ve sex türkçede de yönelim ve cinsiyet olarak düşünülebilir. insanların fiziksel varlığının iki varyantı var ve bu bir gerçek. bilim yönelimlerin varlığını kabul etti zaten artık bunlara hastalık olarak bakılmıyor. görünüşe bağlı ameliyatlara, eziyetlere gelirsek de bunun suçu ne sistemde ne de bilimde tek suç güzelliğe tapan ahmak toplumda.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk