cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • çinde satışı yapılan marka sorunsalı

  Bilgisizliğimden de kaynaklanıyor olabilir bilmiyorum ama Çİnde satış yapan bir markanın ürününü kullanmak bana 100de 100 vegan olmyan bir markanın vegan ürününü almak gibi geliyor. çine giden ürünlerin deneyli olması bize gelen ürünleri neden deneyli yapsın? eğer burdaki olay markaları protesto etmekse evet haklı olabilirsin ama o zaman ban sadece 100de 100 vegan olan yerlerden 100de 100 vegan marka kullanmamız gerekiyormuş gibi geliyor ve bu da işleri çok daha farklı bir boytua taşıyor bence.

  vegan olmayan bir markanın vegan ya da kazara vegan ürününü almakla aynı şey. sadece biri vegan olduğunu söyleyip, bunun gerektirdiği etik duruşu sergilemiyor diye tepki alıyor galiba. diğeri zaten vegan değil diye bir beklenti olmuyor. aslında tüketici için aynı şey ama insan kandırılmış hissediyor olabilir.

  Çinde satış yapan bir marka deneysiz değildir ve aksini iddia etmediği sürece tüm dünyaya pazarladığı ürünler Türkiye de dahil hayvan deneylidir. O nedenle kesin kes bu ürünler vegan değil diyebiliriz. Şayet bu marka biz Türkiye piyasasına deneysiz ve vegan içerikli ürün sürüyoruz derse, vegan olmadığı halde vegan ürün çıkaran markalarla aynı kategoriye girer. Bu noktada satın alıp almamak vegan bireylerin tercihine bağlıdır. İçerik vegan diye kullanabilir ya da markanın genel politikasını protesto eder kullanmaz.

  coronadan dolayı gidemedikk japonyaya, uzakdoğu ürünleri ben tüketiyorum, çinden gelen bir çok ithalatçı japon firmasına sordugumuzda çoğu paketli gıdalar vegan oldugunu söylemişti... gıdalar değilde kozmetiklerin bütün firmaları deney yapılıyor maalesef bu bi gerçektir. çinden gelen hiç br kozmetiği kullanmayın... üzgünüm

  yakın zamanda tam olarak nerde gördüm hatırlamıyorum ama hayvanlar üzerinde test mecburiyeti kalkacak gibi söylemler dolanıyor ortada. çin'de ciddi bir devrim oluyor veganlıkla ilgili, et tüketimi falan çok ciddi ölçüde (özellikle coronavirus 'ten sonra) bu linkte yer alan habere bakabilirsiniz.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk