cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 6 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • çaylak sistemi

  bir aksilik olmazsa bu akşam başlayacak olan sistem. artık yeni üye olan yazar adayları, çaylak olacaklar ve yaptıkları yorumlar incelenip, kurallara aykırı olan bir durum söz konusu değil ise (bkz:vegan sözlük kurallar) yazarlıkları onaylanacaktır.

  sözlük 11.10.2019 tarihinde açıldığı günden bu yana 17 günlük süreç içerisinde 1. nesil yazar kotasını doldurmuş, 2. nesil yazar alımlarına devam etmektedir. saygılar, sevgiler :)

  Not: fikirleri almak adina güzel bir baslik oldu, bir süreligine askiya alindi, yorumlariniz için tesekkürler
  ekşide bile anlamı kalmayan bi sistem bence. artık işe de yaramıyor o süzgeç. mesela redditte öyle bi şey yok ama yorum filtreleme, troll kullanıcı ayıklama daha işlevsel. zaten küçük sözlüklerde yazma motivasyonu az olurken bi de insanları çaylakta tutmak sözlük için de iyi olmayabilir canlı çeşitliliği bakımından.

  ama gelirse mesaj alımını kapatacağım. çaylakla mesajlaştı dedirtmem kendime.
  Çaylak sisteminden ziyade, Vegancap'ın da söylediği gibi Redditteki filtreleme sisteminin uygulanması kanaatimce çok daha adil. Ekşisözlük geleneğinin devam ettirilmeye çalışılmasını anlıyorum. Fakat Vegansözlük'ün içinde bir hiyerarşi yaratmak, kimin yazar olacağına karar veren üst bir ekip varlığı ya da yazarları birinci nesil ikinci nesil diye kategorilendirmek bir noktada inandığımız ideolojiyle de çatışmak anlamına gelmez mi? -tabii hiçbirimiz yüzde yüz tutarlı değiliz, elimizden geldiğince-
  Erken gelen ilk 100 kişi 1.nesil yazar başlığı altında sonraki 200 kişi içinse 2. nesil yazar başlığı altında toplayıp. Yazar sayısının artmasıyla birlikte böyle bir sistem ön görüldüğü ve sözlükçülüğün geleneksel eylemi olduğunu anlamaktayım. Çok bildiğim anladığım işler olmaması nedeniyle yorum yapıp had aşmak istemem fakat çirkin bir hiyerarşi doğurmaz umarım. sevgili sözlüğümüze hayırlı ola
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk