cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • carte d’or

  /
  2
  vegan sertifikalı limon, karadut, vanilyalı dondurması satışa sunulmuş marka. migroslarda ve carrefourlarda satılıyor. 925 ml olan dondurmanın normal fiyatı 17.5, migroslarda 27 mayısa kadar 15 tl. seçeneklerimiz artıyor sevgili sözlük yazarları. linki
  mideye girenin vegan olduguna sevinilesi ancak totaliter bakis acisiyla vegan magnum'da belirttigim gibi dolce'den ya da fendi'den secilmis bir vegan urun gibidir. ya da derimod'dan diyeyim belki 'deri' kelimesi daha etkili olur.
  bu markalara destek olmak, malesef hala bu zulum sektorune destek olmaktir.

  bu niye aliyorsunuz? niye yapiyorsunuz asla diyemem. haddime de degil, sadece ozgurce dusuncemi paylasmak isterim.  kapitalizm'in, veganlarin parasini nasil aliriz stratejisidir.  ana marka komple vegan olsun, o zaman dondurma icinde yikanalim.  (bkz:vegan magnum)
  Vegan dondurmasını biran önce tatmak istediğim marka.  Fiyat olarak da çok makul görünüyor. Küçücük vegan magnum 12 tl iken bir kiloya yakın vegan carte d'or dondurmanın 17 tl olması muazzam.
  bu tür ürünleri almanın, hali hazırda sömürüyü devam ettiren firmayı destekleme yönü olduğu kadar, bu firmaların yeterince talep oldukça aslında sömürüyü azaltacağı gerçeği de var.
  bakın bu dünyada trilyonlarca dolar değerinde bir gıda ekonomisi var, sadece gıda ekonomisi, hatta benim kıt zihnimle bahsettiğimden çok daha büyük rakamlar dönüyordur işin içinde. tek emin olduğum şey şu ki, tüm bu ekonomiyi oluşturan bütüüüüün burger kingler, kfcler, algidalar falan tüm bu taşlar yok olup, aniden yerine yenileri gelmeyecek. gerçekten vegan nüfus arttıkça bu kapitalist ve kar amacı güden bu firmaların buna direniş göstereceğini düşünmek akılcı değil.

  dondurma mı? carte d'or mu? şimdi 1, talep artınca 3, zamanla 10, zamanla tüm ürünlerini vegan yapar. bu firmalarda çalışan, bu firmaları yöneten ve bu firmaları kuran insanların salak olduğunu düşünmek çok akıllıca olmaz. değişen ekonomik düzeni, değişen trend'i kaçırmayacaklar. bizim için dünyanın gerçeği de olsa, dünya ekonomisinde veganlıkla alakalı ürünler, yeni bir trend'in ürünleri malesef. ne zaman ki piyasanın en büyük yüzdelerinden birisi bu sektörün eline geçer, o zaman trend olmaktan çıkar.
  ha bu tabi ki şu demek değil, veganlığın yükselişiyle beyond meat gibi markalar kuruldu ve çok daha fazla kurulacaktır. ama onlar bile şu anda az önce bahsettiğim franchise devleriyle iş anlaşması yaparak büyüyorlar, yoksa yedirmezler pastayı bir kaç firmaya. öyle 2000-3000 tl'den bahsedilmiyor bu piyasalarda, adamı diri diri yerler.
  Hayvansal ürünlerle çalışan bir markanın sadece veganlardan da para kazanmak için böyle bir ürünü satışa sunduğuna inanıyorsanız, elbette almayın. Ben de açıkçası elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye çalıştığım için sadece merakımdan bir kere alabilirim. Ancak hep konuştuğumuz gibi arz-talep hafife alınacak bir durum değil, vegan ürünlere talep olduğunu göstermek için fırsat olarak görüyorum ben bu ürünleri ve satışa sunulmaları beni mutlu ediyor. Ki vegan ürünlerin genelde pahalı olmasından dert yanıyoruz, bence bu dondurmanın fiyatı gayet makul. Biraz daha faydacı ve iyimser bakarsak bence desteklenmeli, belki carte d'or talep karşısında bazı dondurmalarını da vegan olarak satmaya başlamaya karar verir :)

  Dün migrosta görür görmez vegan dondurmasını aldım. Sözlükte daha önce fiyatının 17 tl olduğunu okumuş olmama rağmen markette fiyat etiketi koymadıkları için kasada süpriz yaşamak istemediğimden sadece 2 kutu almakla yetindim. Gerçekten de 17 lira. vegan bir ürün, aynı markanın vegan olmayan ürünleri ile aynı fiyatta, bu gerçekten sevindirici. Tadı da gayet iyi özellikle limonlusuna bayıldım.

  Birkaç gün önce migrostan aldım karadutlu kısmını pek beğenmedim ama limonlu ve vanilyalısı enfesti. Navegan ailem dahi bayılarak yedi güzel yapmışlar

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk