cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

2 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • büyükada’da açılan ölüm çukurları

  büyükada'da gözlerden kaçmaması gereken bir hareketlilik var. sosyal medya üzerinden bir çok hayvan hakları aktivizmi yapan sayfa paylaşımlarını yapıyor, zülal kalkandelen konuyu sürekli insanlara hatırlatıyor ancak görmediyseniz anlatıyorum.

  Büyükada'da yıllardır faytona binme, atlar ölüyor gibi eylemler sayesinde faytonların kaldırılması konusunda sürekli bir gündem oluşturuluyor. hatta ekrem imamoğlu seçim vaadi olarak yanılmıyorsam faytonların kaldırılması hususunu gündeme getirmişti. şimdi ise durum daha da kötü, normalde dışarıdan adaya herhangi bir at getirmek ya da at çıkartmak yasaklanmışken, yaşa dışı yollarla sürekli at sevkiyatı olduğunu bir çok insan söylüyordu. yani büyükada özelinde sözde bir karantina var at konusunda. gel gör ki, dışarıdan bir hastalığın gelemeyeceği adada ruam hastalığı baş gösterdi ve şu an 81 at için kocaman çukurlar açıldı. iğne ile hayatına son verilecek atlarla beraber 60 tane atın da hastalığı taşığı şüphesi var. onların akıbeti ne olacak belli değil ama sanırım "risk almak" istemeyecekler. detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz ve o ölüm çukurlarını görebileceğiniz haber ile alakalı video aşağıda efendim.

  bugün (19.12.2019) saat 14:00'da istanbul büyükşehir belediyesi önünde toplanılarak, atlı faytonların kaldırılması için ve adalarda yapılacak katliama dikkat çekmek için eylem yapılacaktır. istanbullu yazarlara duyurulur.
  Yıllarca süren mücadele sonunda, malesef ki 81 atın hayatını kaybetmesi yoluyla da olsa, bazı adımlar atılacağını duymak güzel oldu. ekrem imamoğlu zülal kalkandelen'in de yer aldığı bir grupla görüşme yapmış. sanırım adalarda bulunan atlı faytonların oranında kaldırılacağı, geri kalanın kullanım değil nostalji amaçlı bulunacağı açıklanmış, umarım tamamen kaldırılır.

  Sonradan gelen edit : istanbul vegan inisiyatifi instagram sayfası şöyle bir paylaşım yapmış "aylardır beklenen imamoğlu görüşmesinden hak değil rant çıktı! atlar hala köle, atlar hala işkence altında! Söyleyecek sözümüz var, basın açıklamamız 21 Aralık (bugün) 16:00'da ibb önünde."
  Bakalım basın açıklamasını bekliyorum ben durumu tamamen öğrenebilmek adına.
  Tamamen kalkmayacağı açıklanmıştır. %5 ya da olsa da, faytonların kalması saçmalıktır, Ekrem İmamoğlu sözünü tutsaydı keşke.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk