cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

5 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Bülent ersoy’un kürk açıklaması

  Yıllardır zevkle hayvan kürkü giymeyi tercih eden Bülent Ersoy'un kürklerini ÇYDD'ye bağışlayacağı hakkında açıklama yapmasının ardından, ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edindikleri için bu bağışı asla kabul etmeyeceklerini duyurdu. Böyle talihsiz bir açıklamaya ne denir bilemiyorum.

  link

  bülent ersoy gibi kürk, lüks, süs gibi şeylerle var olan birisinin kürklerinden vazgeçmesine mi sevinsem, çağdaş yaşamı destekleme derneği'nin böyle bir bağışı ilkeleri gereği kabul etmeyeceğine mi sevinsem bilemedim.

  Yeni bir açıklamayla Bülent Ersoy miras listesinden ÇYDD'yi çıkarmış. Zaten Çydd böyle teklifi asla kabul etmez. Hayvan Kürkü sevdalısı Sevgili Bülent ersoy'a önerim sömürüden vazgeçip '' Bitki bazlı kürk '' giymesidir. 🌱

  Link

  kendisi son günlerde 55 tilkinin kürkü kullanılan bir palto almak gibi, kibar tabirle bencilce, lüzumsuz, saçma bir eylemde bulunmuş. kaynak

  zevkle hayvan kürkü giymeyi tercih eden, o canlı masum hayvanların derilerini yüzmeye ortak olur... ha o deriyi yüzmüş ha sen satın almışsın aynı şey.

  twitterda yine bir sürü navegan bülent ersoy'a yeni kürkü sebebiyle "katil" demiş.


  ama ne yazık ki "yenilebilir" görülen hayvanları öldürmek katillik olmuyor.  insanlar hayvansal gıdaları yemeyi bir gereklilik olarak gördüğü için kendilerinin de yaptıklarının katillik olduğunu fark edemiyorlar sanırım.

  Vegan olmayanların hayvanın kürkünü giymemesinin sebebi fiyatı oluyor. Daha Uygun fiyatlı olsaydı onu da giyerlerdi. Ayakkabı mont ve çantalarında hayvanin derisini kullanırlar ama kürkünü kullananlara karşılar. Biraz sınıfsal oluyor sanirsam ve zengin nefretiyle percinlesip bunu giyenlere karşı oluyorlar. veganlar siz vegan değilsiniz niye elestiriyosunuz ki dediklerinde hemen saldırıya geçiyorlar. Yemek veya giyim seçimleri ikisi de zevk için ve hayvanların canına olan oluyor. İnsan hakları savunucusuyum diyen birinin kadın haklarını savunup lgbti+ haklarını savunmamasi gibi. Nitekim böyle kişilerle çokça karsilasiyoruz. Sadece bu tiplerin bir değişik versiyonu gibi gözüküyorsunuz. B. Ersoy bu konuda tutarlı bir kadin. hayvansal gida tüketiyor kurk de giyiyor. Çok iyi hatırlıyorum kendisi beni eleştirenler et yemesinler once demişti.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk