cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

6 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • avusturalya’daki yangın felaketi

  Avustralya'da rekor düzeydeki sıcak hava ve aylardır süren kuraklık yüzünden-yani iklim krizi nedeniyle- çıkan ve Eylül ayından beri süren, alevlerin yüksekliğinin kimi zaman 70 metreyi aştığı yangınlardır. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) en son yaptığı açıklamada ölen hayvanların sayısının 1,25 milyarı aştığını tahmin ettiklerini belirtmiş.
  en az 25 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kasabanın boşaltıldığı, milyonlarca hatta milyarlarca hayvanın öldüğü yangını dehşetle izleyip, üzgün story atan insanların neden vegan olunması gerektiğiyle ilgili bağlantı kurmamakta ısrar etmesini anlayamıyorum. koalalar için üzülüp hamburger yemeye, süt içmeye devam etmeleri de cabası..
  daha ne kadar devam edecek bu yangın? bazı kaynaklar 500 milyon kadar hayvanın öldüğünü söylerken wwf bu sayının 1.25 milyar olduğunu yazmış. bunu yazarken bile yanarak can veren canlıların olduğunu bilmek çok korkunç.
  orman yangınları ile ilgili birkaç şey kurcadaladım ve bu yangınla ilgili birkaç şeye baktım. sanırsam senelerdir devam eden kuraklık sonrasında başlıyor. verilere bakıyorum algılayamıyorum, algım ilgili sayıları kavrayamıyor.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk