cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • angelsfarmsanctuary

  /
  2
  izmir'de Sibel Çakır tarafından kurulmuş, şu sıralar 1200 can'a yuva olan, Türkiyenin ilk kurtarılmış hayvan barınağı. inek, koyun, koç, keçi, kaz, ördek, tavşan, kedi, at, deve gibi insanlar tarafından sömürülen bir çok hayvana ev sahipliği yapıyor. basında kendine yer bulmuş bir yer burası, bir video'yu aşağıya bırakıyorum, instagram hesabını incelemek isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz. vegan sözlük ile işbirliğine başlamış olan stk, detaylar için duyurular kısmına bakabilirsiniz.

  canım sibel hanım, uzun zamandır takip ediyorum, böyle bir barınak benim de hep hayallerimde, ileride imkanım olur da yaparım umarım. zaman zaman instagramda okuduklarım kadarıyla, öldürülecek olan hayvanları para karşılığı kurtarması bir kısım insan tarafından “hayvancılık sektörüne destek veriyorsun” şeklinde olumsuz eleştiriliyor. bu sektörü neresinden tutsan elinde kalıyor. hiç kurtaramamaktansa birkaç hayvan kurtardı diye bakmalıyız. o insanlar yine hayvan yetiştirip kesmeye ya da satmaya o para olsa da olmasa da devam edecekler ama bir can bir candır. bir insanın tek başına yapabileceklerinin de bir sınırı var, olumsuz eleştiri yerine daha çok yapıcılık daha çok destek.
  Şunu bilmek çok üzücü oluyor bazen benim için, ortada böyle bir yer var, elinden geldiğince hayat kurtarıyor ve tüm motivasyonlarının aslında hayvanların kesimhanelere gitmesinin önüne geçmek olan, hayvanları şu an bulundukları durumdan kurtarmak olduğunu savunan insanlar burayı eleştiriyor, bu nasıl böyle oluyor anlamış değilim.

  dip not: iş birliği güzel hareket olmuş, bize de angelsfarmsanctuary'yi zengin etmek düşer o zaman :)
  Elimden geldiğince maddi destek verdiğim çiftlik. Vegan olarak hayvanlar için bireysel destek oluyorum fakat daha fazlasını yapmak gerek. Böyle kurumlara da yardımda bulunmak bizim de bu yolda daha aktif rol almamızı sağlar diye düşünüyorum.
  Ayrıca sözlük ile iş birliği harika olmuş şimdi bir yorum ile de destek vermiş oldum :)
  Umarım yapılacak olan veganfestlerde elde edilen gelirlerin bir kısmı buraya aktarılır. Vegan festivali adı altında yerli halkı zengin eden etkinlikler yerine vegan festivale yakışır şekilde elde edilen geliler hayvanlar için kullanılır
  Yaptıgı iş güzel gelse de bazi yöntemlerini yanlıs buluyorum. Hayvanları sahiplenlerinden satın alarak bi yere varılamaz sürdurülebilir olmamasının da yaninda bu yanlış . Kac tanesi daha satın alınabilinicek ? Bi sınırı yok mu ? O hayvan "sahibine" verdiginiz parayla o adamın tekrar hayvan almaması için bi sebep var mı ? Bu iş para verilerek oldugu surece hem yanlıs hem de sürdürulebilir degil. Tabiki her hayvan kurtarilmayı hak ediyor ancak 5 hayvan kurtarilacak ve o hayvanlarin yerine baska 5 hayvan gecicek ve buna o hayvanları satın alanlar sebep olacak.

  Sözlüğe üye olmamı sağlayan stk dır. Kurumsallaşmış, yozlaşmış, birilerinin tekeline düşmüş, zenginleri rahatlatmak, pohpohlamak, sırtlarını sıvazlamak için araca dönüşmüş, kasası devamlı surette tırtıklanan o çok bilindik "hayır" kurumlarından değildir. sibel hanım ve (çoğunlukla şiddet mağdurlarından oluşan) ekibinin emekleriyle var olan, her ayrıntının takipçi ve bağışçılarla paylaşıldığı, paranızın nereye gittiğini bildiğiniz, tam olarak neye ihtiyaçları olduğunu gördüğünüz şeffaf bir oluşumdur. emeği geçen herkes ayakta alkışlanılası, iyi ki varlar!

  son bir iki aydır daha aktif takip ettigim, sibel çakır'ın "hadi bakalııım"lı sevgi dolu videolarına bayıldıgım, kurulduguna çok sevindigim barınak.

  şu anda turist(?) taşıyan ve kurbanlık olarak satılacak hamile bir deveyi kurtarmaya çalışıyorlar.


  senelerdir duydugum ama hiç yanaşmadıgım patreon ile de kendileri sayesinde tanıştım, gerçekten üye olup da destek olmak çok kolaymış.


  şu an bir nüfus patlaması da yaşanıyor, mardin'den keçiler, devletten ördekler, yaralı atlar bir anda geldiler. suları kesildi, haluk levent - ahbap imdada koştu, saman lazım, ilaç lazım. ortada çok büyük bir emek, sevgi ve hayat mücadelesi var. sürekli destek olunması gerek.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk