cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • ama atalarımız da et yiyordu

  Iki buzul çağı atlatmış atalarımızın açlıktan insan leşlerini dahi yediğini, bu nedenle hayvansal ürünleri savunanlara insan eti yememizin neden olağan olmadığını hatırlatma gereği hissettiren cümle.

  Hayvanat Bahçesine Dinozor Getirilsin mi? sorusuna evet diyenlerin verdiği cevaptır. 21.yüzyıldayız artık hayvanat bahçelerinin ve tüm mezbahaların kapatılması, avcılığın yasaklanması, tüm hayvan deneylerinin son bulması gerekiyor. ayrıca hayvan sömürüsü tüm dünyada doğaya ve çevreye ciddi zararlar veriyor.

  amayla başlayan ve sadece kendini doğrulamaya odaklanan cümleleri çok duyuyoruz. 21.yy.da hâlâ atalarımızdan ilerleyecekesek buna karşılık söylemek istediğim şey: atalarımız tengriciliği benimsemeden önce doğadaki her varlığın ruhu olduğuna inanan şamanizm dinini benimsiyordu.

  bilgiden ve bilimden uzak tiplerin ''ama onlar bizim için varlar'' gibi söylemlerle sürekli olarak savundukları tutarsız argümanlardan birisi.

  Paleolitik donemde cocuklar (cogunlukla kizlar veya engelliler) yuzde 15 ile 50 arasinda bir oranda kurban ediliyordu/olduruluyordu. Topluluklarinin hayatta kalma olasiligini artirmak, nufus kontrolu icin vs. Nasil davranacagimizi gecmise bakarak degerlendirmememiz gerekiyor bence.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk