cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • alpro

  /
  3

  en çok yulaf sütünü sevdiğim marka. eh biraz pahalı ama ekonomik muadillerine göre daha lezzetli.

  henüz evde süt yapmaya başlamadım ama yakında deneyeceğim.

  Çok pahalı yahu. tamam evde kendimiz de yapabiliyoruz, istediğimizde hatta daha da lezzetlisini elde edebiliyoruz da çoğumuz da öğrenciyiz yani buna vakit ayırmaktansa direkt hiç içmemeyi yeğleyecek kadar üşengeç olanlarımız olabilyor ve vegan süt konusunda, lezzetli ve ucuz olanını bulsak da yapışıp bırakmasak diye ah edenimiz de çok oluyor onlardan biri de benim. Eyyyy navegan içecek endüstrisi biliyoruz ki hayvanlar, doğa, ekoloji umrunuzda değil önceliğiniz para. E buyrun burdan yakın bu konuda lezzetli ve u c u z bir vegan sütle paraya para demeyeceğinize kalıbımı basarım!

  Ambalajlı gıdalara, çoğunun katkı maddesi içermesi sebebiyle mesafeli durmaya çalışıyorum. Bu tür ürünlerde öncelikli hedef genellikle raf ömrü ve ucuza mal etmek oluyor. Mamafih lezzeti ve fiyatı benim açından ikinci derece önem arz ediyor.


  Her ne kadar Alpro ürünleri fiyatıyla, bahsettiğim genellemenin dışında kalıyor gibi görünse de içeriğini değerlendirmekte fayda var.Alpro ürünlerinde bulunan e340, e418 vs. katkılar büyük ölçüde zararsız olabilir; ancak içerdiği sentetik b12 vitamini (siyanokobalamin) hakkında olumsuz görüşler var.


  Diğer bir husus ise ithal olması sebebiyle ikincil karbon ayak izinin fazla olması.


  'ın yorumunda yer alan e418 ve e340 nedir merak edenler olabilir, kafasında soru işareti olanlar inceleyebilir.


  içerdiği b12'yi incelemedim hiç, araştırmadım da. zamanım olduğunda olumlu/olumsuz görüşler nedir, incelemeyi düşünüyorum.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk