cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Aloe Vera

  '' Aloe vera 75 potansiyel olarak aktif bileşen içerir: vitaminler, enzimler, mineraller, şekerler, lignin, saponinler, salisilik asitler ve amino asitler. [4], [5], [6]


  İnsan için gerekli 22 amino asitin 20'sini ve 8 temel amino asitin 7'sini sağlar. Ayrıca antiinflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip salisilik asit içerir. İnert bir madde olan Lignin, topikal preparatlara dahil edildiğinde, diğer bileşenlerin cilde nüfuz etme etkisini artırır. Sabunlu maddeler olan saponinler jelin yaklaşık% 3'ünü oluşturur ve temizleyici ve antiseptik özelliklere sahiptir.


  Vitaminler: Antioksidan olan A (beta-karoten), C ve E vitaminlerini içerir. Aynı zamanda B12 vitamini, folik asit ve kolin içerir. Antioksidan, serbest radikalleri etkisiz hale getirir.


  Enzimler: Aliiaz, alkalin fosfataz, amilaz, bradikinaz, karboksipeptidaz, katalaz, selülaz, lipaz ve peroksidaz olmak üzere 8 enzim içerir. Bradykinase, cilde topikal olarak uygulandığında aşırı inflamasyonu azaltmaya yardımcı olurken, diğerleri şeker ve yağların parçalanmasına yardımcı olur.


  Mineraller: Kalsiyum, krom, bakır, selenyum, magnezyum, manganez, potasyum, sodyum ve çinko sağlar. Farklı metabolik yollarda çeşitli enzim sistemlerinin düzgün çalışması için gereklidirler ve çok azı antioksidandır.


  Şekerler: Monosakkaritler (glukoz ve fruktoz) ve polisakkaritler: (glukomannanlar / polimannoz) sağlar. Bunlar bitkinin müsilaj tabakasından elde edilir ve mukopolisakkaritler olarak bilinir. En göze çarpan monosakkarit, mannoz-6-fosfattır ve en yaygın polisakkaritler, glukomannanlar p- (1,4) -asetile manan olarak adlandırılır]. Önemli bir glucomannan olan Acemannan da bulunmuştur. Son zamanlarda, alprogen adı verilen antialerjik özelliklere sahip bir glikoprotein ve yeni anti-enflamatuar bileşik, C-glukozil kromon, Aloe vera jelden izole edilmiştir. [7], [8]


  Antrakinonlar: Geleneksel olarak müshil olarak bilinen fenolik bileşikler olan 12 antrakinon sağlar. Aloin ve emodin analjezik, antibakteriyel ve antiviral görevi görür.

  Yağ asitleri: 4 bitki steroidi sağlar; kolesterol, kampesterol, β-sisosterol ve lupeol. Bunların hepsi anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve lupeol ayrıca antiseptik ve analjezik özelliklere sahiptir.


  Hormonlar: Yara iyileşmesine yardımcı olan ve antiinflamatuar etkiye sahip oksinler ve gibberellinler. ''


  diye uzayıp gidiyor, yan etkilerinide okumakta fayda var.


  Kaynak: Aloe vera: A short review

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk