cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • 269 libération animale

  2016, fransa çıkışlı, anti-türcü, kesişimselci (intersectionalist), anarşist, direkt eylemi savunan ve gerçekleştiren oluşum, örgüt, kollektif.


  kurucuları bir çifttir.


  tiphaine,

  görsel


  ve bir segmentinde faaliyetlerini konu alan belgeselde rastladığım, yakınsadığım, adını öğrenmemle yakınsamanın sebep bulduğu ceylan:

  görsel


  başlangıç veya kavuşumları çok dokunaklı, özeldir. hukuk mezunu ve avukatlığa taze başlamış, zaten vegan tiphaine kendi sözleriyle "görece burjuva bir yaşam sürerken" yoluna, bir etkinlik kapsamında ceylan çıkar. şeyler böyle, aşkla, sevmekle başlar. ikili bir zamandır fransa'nın kuzeydoğusunda kurdukları hayvan refah alanında (farm sanctuary) huzurla, huzur bilmezlikle yaşamakta, sözlerine ve eylemlerine devam etmektedir. bu, aleyhlerine açılan sayısız dava ve tutuklama kararına karşın. ceylan beraber yaşadığı hayvanları "birey" ve "yoldaş" olarak niteler. tiphaine "sürüklenen" bir eski-olağan dünyevi değil, oluşumun korku bilmez yapıtaşıdır. konuşurken çok sakin, her hâlinde çok güzeldir.


  oluşumun yedi yüzü aşkın serbest katılımcısı, onlara değerli bir terimle, "suç ortağı" (accomplice) vardır. tanınmış bir sistemde yer almadıkları için şeffaf bir bağış sistemi yürütür, bu sisteme dayanırlar.


  şöyle güzeldirler:

  görsel


  ve şöyle güzeldirler:

  görsel


  instagram hesaplarına şuradan ulaşılabilir.


  ek notlar:

  libération animale, animal liberation'ın fransızcada karşılığına denk gelir (hayvan azadı, hayvan kurtuluşu).

  269 ibaresi, israil çıkışlı 269life hareketinden (2012, sasha boojor) gelir. bu ikincisindeki 269 ise, hareketin bir kesimhaneden kurtardığı ilk buzağının numarasıdır.


  görsel


  ben edimde ve sembolde, afrika'da kanat çırpan kelebeğin kuzey amerika'da yarattığı kasırgaya inanıyorum. ve devamına da.

  zamanında başlığı açılan Buzağı 269 'u sembol olarak isminde yaşatan oluşum. fransızların ihtilal konusunda ne kadar kuvvetli olduklarını hatırlatan çok sağlıklı ve güçlü bir duruşları var.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk