cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Yüzde yüz Vegan olunamaz

  bunu söyleyen çok kişi var son zamanlarda "yüzde yüz vegan olunamaz, herkes elinden geldiği kadar tüketimi azaltsın" vs vs. bunları ben navegan birisinden değil genellikle veganlardan duyuyorum. o da karşısındaki naveganın kendisine bazı konularda hak verdiğini ama kesinlikle hayvansal ürünlerden bazılarını bırakmayacağını öğrendiğinde kullanıyorlar.


  x : ya ben kesinlikle yoğurtu bırakamam, et yemeyi falan bırakabilirim hatta peyniri de ama yoğurtsuz yaşayamam.

  vegan : e tamam o zaman hepsini bırak sadece yoğurt tüket ?

  x : hmmm, şeyyyy

  vegan earth videosunda çok doğru yerlere değinmiş.kısacası '' değişmeyen tek şey değişimin kendisidir '' birşeyleri değiştirmek isteyen önce kendisini değiştirmeli..

  Umarım bunu diyenler kendilerini herhangi bir konuda nasıl tanımlıyorlarsa yüzde yüz bu etikete uygun yaşayabiliyorlardır. çünkü mevcut Dünya düzeninde kimsenin hiçbir şeyde "yüzde yüz" olması mümkün değil. Yüzde yüz antiemperyalist olabilir misiniz? yüzde yüz solcu? yüzde yüz demokrat? yüzde yüz Müslüman?

  nasıl ki yüzde yüz mükemmel bir insan olamayacaksak yüzde yüz vegan da olamayacağız demektir. Ama bu veganlık yolunda olamayacağımız anlamına gelmiyor. Önemli olan biz veganlar olarak her türlü şiddete, sömürüye karşı etik bir duruş sergileyelim yeter.

  YÜzde yüz vegan olacamayız demek elimizde olmayan şeyler var demek yürürken yanlışlıkla bir karıncaya zarar vermek gibi. İstemeden yaptığımız şeyler yani yoksa "ben yoğurdu bırakamıyorum" diyen birine olsun bir tek o kalsın sen gerisini bırak demeyi doğru bulmuyorum.

  mükemmel olmanıza gerek yok.. iyi kalpli olun, vicdanlı olun, adaletli olun

  eşitlikten yana olun, sevgi ve saygıdan asla vazgeçmeyin yeter!

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk