cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

10 + 13 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yazarların diyetisyen önerileri

  karantina dönemi de dahil yaklaşık 10 kilo almamla ve vegan diyestisyen etiketiyle geçinen kevser başkara'nın fahiş ücretler talep etmesiyle veganlar için danışmanlık veren bir diyetisyen arayışına girdim. sonuç: diyetisyen alara kerimler ile tanıştım ve kendisinden çok çok memnun kaldım! kendisini instagram sayfası aracılığıyla buldum ve şansımı denemek istedim. hem yaratıcı diyet listeleriyle, hem psikolojik açıdan sonsuz desteğiyle (ayrıca kendisi psikoloji çapını yeni bitirmiş), hem de vegan olmadığı halde yarattığı yaratıcı tarifler sebebiyle kendisine hayran kaldım. ayrıca kendisi çok tatlı ve kendini geliştirmeye çok açık biri. katı olmayan, sürdürülebilir diyet listeleri sayesinde 2 haftada 2,5 kilo verdim bile :) ben 3 haftalık paket almıştım ve şimdi tavsiyeleriyle yola kendim devam edeceğim, diyetisyen arayışında olanlara duyurulur.


  instagram adresi

  kendi internet sitesi

  Bir vegan olarak diyetisyenimin de vegan ya da vejetaryen olmasını tercih ederim. Vegan/vejetaryen Değilse bile instagram hesabında kafası ve gözüyle bütün halde pişmiş balık görseli paylaşan birini tercih etmem en azından.


  Ayrıca Kendisi vegan olmayan bir diyetisyen için açılacak başlık "yazarların vegan diyetisyen önerileri" değil, "yazarların diyetisyen önerileri" olmalıydı.

  Vegan bir diyetisyen bilen varsa bana önerebilir mi lütfen? (Kevser hnm hariç, zira fiyatı benim için çok yüksek)

  Açıkçası herkesin vücut yapısı bazal hızı vs farklıdır bu yüzDen kişiyi en iyi kendi tanır diye düşünüyorum.Ve en iyi nasıl kilo vereceğini ya da alacağını yine kişi kendi araştırmalarıyla bulabilir.Ne yazikki son zamanlarda her alanda olduğu gibi diyet konusu da tamamiyle para borsasına dönüştü ve pahalı tarifler veren yüksek para alan iyi diyetisyen oldu.devletteki diyetisyenlere ulaşım çok az ve özel sektör de ne yazİkki cebe bakıyor.İnternet derya deniz o yüzden sağlık sorununuz yoksa kendiniz liste oluşturabilirsiniz.bunun için ücretsiz uygulamalar da mevcut.ama spor olmadan olmaz mutlaka yürüyüş yapın kalori kısıtlamasına gidin bir ayda 10 kilo vermek yerine beslenme ve yaşam biçimi değiştirip 10 ayda ömür boyu kalıcı fitligi yakalayın.kilo da önemli değil önemli olan sizİn sağlıklı ve mutlu hissetmeniz.

  Çok zor bir konu aslında zayıflamak. Ben tamamiyle psikolojik olduğunu düşünen biriyim. Bir şeyleri bastırmak veya kaçınmak için yemek yiyoruz sonrası alışkanlığa dönüşüyor. Öyle yazıldığı gibi diyete uy spor yap olur demekle olmuyor malesef. ideal kilonun ustunde 20 kilo varsa hele daha da zorlaşıyor. Diyetisyenden once psikolojik olarak bu sürece hazır olmak gerek. Yemek ile bağını bulup tekrar bu durumla karşılaştığında onu bastıracak seyin yemek olmadığını ve her ne ise sorunun bunu çözmenin verdiği rahatlamayla motivasyonun artacağını ifade etmek istiyorum. beslenme uzmanı ilan diyetisyenler 4 yıllık bir eğitim alan bir mesleği icra eden kişiler vegan - vegan değil diye ayrım yapilmasini gereksiz buluyorum. Tum meslek gruplarında ayrima mi gideceğiz? Ücret veriyorsunuz talebinizi soyluyorsunuz ve o bunun karşılığında hizmet satıyor size. Bunun için eğitim alıyorlar. Ekonomik durumun iyiyse bazi diyetisyenler psikolog ve spor koçları ile birlikte büro açıp çalışıyorlar. Bu iyi bir seçenek olabilir. Devlet hastanelerinde de diyetisyenler var gidip yararlanabilirsin. Hatta ilk devlet hastanesine git zaten ilk iç hastalıklara yolluyorlar kan tahlilini sonucuna uzman bakıyor sonra diyetisyene sevk ediyor. Elbette diğer etrafımızda olan kişiler gibi veganliga on yargıları var ama zamanla alisacaklardir.

  vegan ya da değil, kesinlikle Kevser başkara 'nın tavsiye edilmemesi gereken alandır beslenme ve diyetetik. kendisi eleştiriye çok açık(!) insanların düşüncelerine çok saygılı (!) olduğundan çok severim (!!!!)

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk