cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • yazarların diyetisyen önerileri

  karantina dönemi de dahil yaklaşık 10 kilo almamla ve vegan diyestisyen etiketiyle geçinen kevser başkara'nın fahiş ücretler talep etmesiyle veganlar için danışmanlık veren bir diyetisyen arayışına girdim. sonuç: diyetisyen alara kerimler ile tanıştım ve kendisinden çok çok memnun kaldım! kendisini instagram sayfası aracılığıyla buldum ve şansımı denemek istedim. hem yaratıcı diyet listeleriyle, hem psikolojik açıdan sonsuz desteğiyle (ayrıca kendisi psikoloji çapını yeni bitirmiş), hem de vegan olmadığı halde yarattığı yaratıcı tarifler sebebiyle kendisine hayran kaldım. ayrıca kendisi çok tatlı ve kendini geliştirmeye çok açık biri. katı olmayan, sürdürülebilir diyet listeleri sayesinde 2 haftada 2,5 kilo verdim bile :) ben 3 haftalık paket almıştım ve şimdi tavsiyeleriyle yola kendim devam edeceğim, diyetisyen arayışında olanlara duyurulur.


  instagram adresi

  kendi internet sitesi

  Bir vegan olarak diyetisyenimin de vegan ya da vejetaryen olmasını tercih ederim. Vegan/vejetaryen Değilse bile instagram hesabında kafası ve gözüyle bütün halde pişmiş balık görseli paylaşan birini tercih etmem en azından.


  Ayrıca Kendisi vegan olmayan bir diyetisyen için açılacak başlık "yazarların vegan diyetisyen önerileri" değil, "yazarların diyetisyen önerileri" olmalıydı.

  Vegan bir diyetisyen bilen varsa bana önerebilir mi lütfen? (Kevser hnm hariç, zira fiyatı benim için çok yüksek)

  Açıkçası herkesin vücut yapısı bazal hızı vs farklıdır bu yüzDen kişiyi en iyi kendi tanır diye düşünüyorum.Ve en iyi nasıl kilo vereceğini ya da alacağını yine kişi kendi araştırmalarıyla bulabilir.Ne yazikki son zamanlarda her alanda olduğu gibi diyet konusu da tamamiyle para borsasına dönüştü ve pahalı tarifler veren yüksek para alan iyi diyetisyen oldu.devletteki diyetisyenlere ulaşım çok az ve özel sektör de ne yazİkki cebe bakıyor.İnternet derya deniz o yüzden sağlık sorununuz yoksa kendiniz liste oluşturabilirsiniz.bunun için ücretsiz uygulamalar da mevcut.ama spor olmadan olmaz mutlaka yürüyüş yapın kalori kısıtlamasına gidin bir ayda 10 kilo vermek yerine beslenme ve yaşam biçimi değiştirip 10 ayda ömür boyu kalıcı fitligi yakalayın.kilo da önemli değil önemli olan sizİn sağlıklı ve mutlu hissetmeniz.

  vegan ya da değil, kesinlikle Kevser başkara 'nın tavsiye edilmemesi gereken alandır beslenme ve diyetetik. kendisi eleştiriye çok açık(!) insanların düşüncelerine çok saygılı (!) olduğundan çok severim (!!!!)

  Başlıktaki yorumları şaşkınlıkla okudum. insan kendi vücudunu en iyi kendi bilir. diyetisyene para yedirmek doğru değil sağlık durumu gerekmedikçe gibi cümleler bana çok önyargılı geldi.


  Hiçbir sağlık problemim yok ve gecen yıl vejetaryenken 1 ay diyetisyen desteği aldım.


  29 yıldır sağlıklı beslenmeme ölçülü yememe rağmen sürekli kilo alsam da diyetisyen sayesinde 1 ayda 3 kilo verdim. Hangi besini neyle tüketeceğini bilmek bu insanların uzmanlık alanı. kalorisi düsük beslenmekle, yağ tüketmemekle falan alakası yok. besin kombini diye bir şey var. yağ yakıcı gıdalar var. bazı gıdalar bazı gıdalarla beraber tüketilirse yağ tutar.


  Bu konuda herkes uzmanmış gibi konusmus cok saskınım.


  Gecen yıl danıstığım diyetisyenim Ceren odabasıoğluydu. aylık (4 seans ücret toplamı) 600 TL idi.

  Bağdat caddesinde ofisi bulunup, genelde kalbur üstü tabakaya hizmet verse de asla ismine, yasına, semtine göre insan yargılanmaması gerektiğini dusunuyorum.


  instagram

  Bu diyetisyenle ablam 15, ben 10 kilo verdim arkadaşlar. Kendisi şunu asla yiyemezsiniz bunu tüketemezsiniz demek yerine tabi ki yiyebilirsiniz ancak ölçülü olalım ya da işte bunu yediyseniz ara öğünü atlayalım tarzında tavsiyeler veriyor. Bu diyetisyenle tanışana kadar 25 yıl boyunca porsiyon olayını aşırı yanlış anladığımı fark ettim. Eskiden sebze yiyorum aman canım ne kadar kalori alabilirim diye 2 kase çorba içerken aslında içtiğim 2 kasenin diyetisyen dilinde 4 kase olduğunu öğrendim. 1 kase çorba: 1 kepçe çorbaymış. Artık tabaklama yaparken neyi yemek istersem ne kadar tüketebilirim bunu bilerek koyuyorum ve hiç zorlanmadan kilo verdim, veriyorum. Midem o kadar küçüldü ki of ben doymam bu kadarcık şeyle dediğim şeyleri yiyince göbeğimi tutarak kalkıyorum. Ha bazen kısır tarzı şeylerde aşırıya kaçabiliyorum evet ama daha sonra da deli gibi spor yapıp o kalori açığını yakalıyorum. Beslenme tamamen denge işi arkadaşlar. Siz de benim gibi bilinçlenmek isterseniz şiddetle tavsiye ediyorum kendisini.


  Aylık ücret: 150 TL


  ig: Bilge Sever

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk