cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 19 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vejetaryen olabilirim ama vegan asla

  /
  3
  duymaktan artık bıkılan bir başka söylem. tabi ki bunun nedeni kişinin süt ve süt ürünlerine bağımlı olmasıdır, bu kişiler ya peynir ya yoğurt ya da x bir süt ürünü için "hayatta bırakamam" ilişkisi kurarlar. bu bağımlılığın nedeni süt ürünlerinde bulunan kazeindir. detaylar için (bkz:peynir tuzağı)
  Vaktin aleminde benim de kurduğum cümle. Olamamdan ziyade olmam diye düşünüyordum. Cahillik mutluluk işte. Ne düşünürsen düşün, içinde bir şeylerin ters gittiği hissi yakanı bırakmayınca, kendini eksik hissedince huzursuzlanmaya başlıyorsun.
  Şu an vejetaryen olarak geçirdiğim o 5 yıla üzülüyorum. Keşke daha evvel aysaydım ama zararın neresinden dönülse kardır diyelim.
  İç huzur gibisi yok.
  Garip bir savunma mekanizması, oysa peynir, yoğurt ve süt ile ne çok suça ortak oluyor ve bedenine korkunç işkenceler yapıyor farkında değildir..
  Birde bunun niye direk vegan oldun önce vejeteryan olsaydıncıları vardır neden böyle istiyorlar kendileri de bilmez
  Benim gibi bunun bir alt modeli "asla vejetaryen olmam kafayı yemişler"den önce vejetaryen sonra vegan olan biriyseniz pek ciddiye alamıyorsunuz. Böyle şeyler diyenlerin sırtına yavaşça dokunup "tamam canım olmazsın tabii ki saçmalama olur mu öyle şey" diyip onları sakinleştirmek istiyorum.
  eşittiri
  ben peynirin tadını seviyorum diye
  benim kadar bilinç sahibi bir canlı
  1) hayatı boyunca cılkı çıkana kadar hamile bırakılsın
  2) her sene yavrusu daha emziremeden elinden alınsın
  3( erkek yavruları doğar doğmaz katledilsin olan navegan beyandır.
  Ah kazein nelere kadirsin.
  'Bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla' minvalinde çoğu vejetaryen tarafından sarf edilen ama sonu stockholm sendromu ile biten hede.
  Bunu söyleyen kişiler, vegan olmanın sadece beslenmek ile ilişkili olduğunu sanar. Eğer daha sonra öğrenirse vegan olmanın hertürlü hayvan zulmüne karşı olmak olduğunu işte o zaman vegan olur.
  19-20 yaşımın bir numaralı cümlesidir bu. gördün mü Ekin büyük konuşmayacaksın :) bence çoğu vejetaryen biraz araştırmayla kolayda vegan oluyorlar/olabilirler.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk