cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 14 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • veganlık değil de insanlar zor

    Vegan olmak isteyen yemek, giyim, kozmetik vb. şeylere alışıyor her türlü ama ben veganım dediğinde bir anda arenaya düşmüş gladyatör gibi tepkiler veren insansılara dayanmak... İşte onlar çok berbat. Birde sordukları sorunun cevabı verildiğinde kabul etmemeleri yaahuu niye soruuyorsunuz o vakit çekilin gidin başımdan, lütfen.
    İçim o kadar rahat ki! Bir parça peynir yiyeceğim diye bir buzağının aç kalmasına sebep olmuyorum ya da biraz daha güzel kokacağım diye onlarca hayvanın işkence görmesine sebep olmuyorum. Meselem buydu her zaman, vicdanımın bu denli rahat olması. Fakat insanların yaptıkları her şeyi bilimsel kanıta dayandırıyormuşçasına sizin veganlığınızı dört dörtlük savunmanızı beklemeleri son derece yorucu. Açığınızı bulmaya çalışıyorlar, haksız çıkarmaya çalışıyorlar. Sizden daha çok bilmeseler de biliyorlar. Anlamamak için karşınızdalar, tüm iyi niyetinizle belki bir şey kalır kulağında diye defalarca anlatmak yoruyor, yoruyor işte.
    Vegan olmanın zor olduğu algısını taşıyan insanlara sıklıkla kullandığım cümle. Muhtemeldir ki beni daha itici yapan bir cümle.
    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk