cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

2 + 7 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlığı savunan naveganlar

  /
  2

  benim. her gün olmasa da haftanın birkaç gününde tam vegan besleniyorum. en basitinden dışarıda kahve içerken bile bitkisel sütle sipariş veriyorum. balık ve tavuk yemeyi bıraktım. benim de pek çok navegan gibi vazgeçmekten korktuğum şey yoğurt ve peynir. ama olacak biliyorum, belki zor ama imkansız değil.

  bu aşamayı yaşamayan kaç vegan var? bebekken falan vegan olmuş olmanız lazım aksi halde.

  bir dönem veganlığı savunan navegansınızdır. böyledir.

  şöyle mi oldu çoğunuzda?

  "navegan olarak başladığım güne öğleden sonrası vegan olarak devam ettim."


  ya da derhal vegan olmuşsanız dahi navegan geçirdiğiniz günlerin "günahının bedelini" ödediniz mi? bu zamana kadar katline ve sömürülmesine ortak olduğunuz hayvanlara kendinizi nasıl affettirdiniz? kendiniz bir kafese kapatıp 5 yıl falan cezalandırdınız mı? öyle olması gerek çünkü herkese hesap sormadan önce


  vegan ally'ler (ya da herhani bir hareketin müttefiki) dönüşüm için büyük öneme sahip. düne kadar kendisi navegan olanların iki günde komitacı örgüt üyesi gibi önüne geleni ikiyüzlülükle eleştirmesi ne fena.

  ortama ve karşısındaki insana göre konuşan kişilerin hesaba katılması gereken güruh. Herkesin veganlığı derinlemesine düşünüp ona göre konuştuğunu da düşünmemek lazım. Yeni tanıştığım insanlara veganlığı kısaca anlattığımda bana hak veriyorlar ancak bu onların durumu en ince ayrıntısına kadar irdeleyip hayat değiştirecek karar almasını sağlayacak kadar güçlü bir hak verme durumu değil. Bazen ortamda dominasyonunuzun Yüksek olduğu durumlarda topluluk bilinci ve kabul görme dürtüsü ile yanınızda olanlar var ki onların yüzeyselliğini saymıyorum bile.

  Bu kişilerin çoğu size hak veriyormuş gibi yapanlar. Cok küçük bir kısmı ise gerçekten bu yola giren kişiler ki onlara da haksızlık etmeyelim ve biraz zaman verelim derim ben. En azından bu durumu anlamaya çalışıyorlar günü ve ya durumu kurtarmıyorlar.

  böyle birini gördüm ve o savunurken hissettiğim, hayatında tutku duyacağı bir şey yok ve tutkulu olabilecek bir yapısı yok ama bu hissi yaşamak istediği için başkalarının tutkulu olduğu konularda bu hissi yaşamaya çalışıyor.

  Veganlığı savunup vegan olmaya çalıştığını söyleyip ertesi gün boğazı kesilen hayvanın acı çekmediğini savunacak kadar ne düşündüğünü bile bilmeyen biriyle bile karşılaştım. gerçekten inanılmazlar, bu kadar iyi yüzlü nasıl olunabilir acaba

  geçiş sürecinde ise normal ve güzel birşey ama vicdanını rahatlatmak için bunu yapan bazıları benim sinirlerimi çok bozuyor açıkcası

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk