cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

7 + 3 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • veganlığa ezoterik bakış

  Mavi kalem yayınevi tarafından basımı yapılan Türkan Ruhsar kitabıdır. henüz okumadığım kitabın tanıtım bülteni ise şu şekildedir;

  "Vejeteryenlik ve veganlıkla ilgili birçok bilimsel ve felsefi yazı, makale ve kitap yazıldı, araştırmalar yapıldı, videolar çekildi. Bazıları bizi düşündürdü, bazıları duygulandırdı, bazıları ise dehşete düşürdü ve ruhumuzu derinden sarsıp silkeledi. Ayrıca son yıllarda hayvan sevgisinin konu edildiği çok güzel filmler gösterime girdi. Tüm bu çabalar umut vericidir ve çağdaş dünyanın insanı uzaklaştırdığı hayvanlar, bitkiler ve tüm doğa ile bağını yeniden tesis etmesi yönünde büyük bir değer taşıyorlar. Sevgili Türkan Ruhsar’ın bu eserinin de konuya önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Veganlığın belki de ilk defa ruhsal ve ezoterik bilgilerin ışığında değerlendirildiği bu kitap, küresel sermaye sahiplerinin kasıtlı olarak gizledikleri çok önemli okült bilgileri ifşa ediyor."
  Kitabı okumadım, ancak başlık keyifli. Bu konuda çok çeşitli yabancı kaynakların yayınları, özellikle santos bonacchi, Charlie Freak, Josh X gibi upside down syncreticism yapmamaya direnen kıymetli dostların podcastleri ilgilenenler için yol haritası olabilir.


  Ezoterisim de ilerleyebilmek, adına great work denilen çalışmaya başlamanın getirisi ascension. Oyle hop diye olmuyor tabi, kademeleri var, 4 Ana başlık altında gerçekleşiyor. Body - Mind - Emotional - Spirit.


  physical ascension - burada Veganism çok önemi bir konsept. Spirituel veya ezoterik olarak yükseliş gerçekleştirebilmenin anahtarı ( DEAD carcus ) hayvan tüketmemek. Vibrasyonu çiğ bitki tüketerek olabildiğince yüksek tutabilmek. vucudun kendini yenileyebilmesi için olabildiğince alkali bir ortam yaratabilmek.


  Burada şu sorulabilir, bir insan hem spirituel hem et tüketir halde olamaz mı ? belli bir seviyeye kadar evet olabilir, eğer ilerle halinde ise zaten bu konsept ile karşı karşıya gelecektir. Biraz araştırıp konuyu çeşitli kaynaklardan doğruladığında kendini değiştirme yoluna gidemiyorsa gelişme orada duracaktır. spirituel egosunu besleyebilir , ama süper meditasyon yapıyorum, uçuyorum, kaçıyorum hayatım muhteşem filan tadında düşünebilir ancak gerçek anlamda ilerleme yakalayabilmesi mümkün değildir.


  Ascension'ın özü great work olduğuna göre, great work kendi üzerinde çalışmak , köşeli taraflarını törpülemek, eksik yerlerini tamamlamak, kırık parçalarını onarmak , kendine bile itiraf etmekten çekindiğin bastırılmış gölge benliğini kucaklamak olarak nitelendirildiğinde , bu yolun genel bir iyileştirme, ilerleme yolu olduğu açıktır.


  genel bir iyileştirmeye niyet edilmişken, kişiye fiziksel duygusal zihinsel ruhani olarak zarar verici bir unsur olan et tüketiminin sürdürülmesi, tüketimin sürdürülebilmesi için başka canlılara zarar verilmesi konuyla otomatikman çelişeceği için ama neden olmaz sorunun cevabı otomatikman ortaya çıkmış olacaktır.  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk