cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 2 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan olduğunu söylediginde

  /
  4
  vegan olduğumu çok samimi beni de çok seven ama biraz kabaca, yüzeysel bir insan olan kadın bir arkadaşıma söylediğimde şaşırmıştı ve mantığını sordu cidden "öyle şey mi olur" demeden mantıgını sordu ve çok haklısın dedi burasi güzel. sonra biyoloji okuyan yine kadın bir arkadasima söylediğimde bana ciddi ciddi " besin piramidi nolacak? bu kadar ineği katletmemiz mi lazim yani?(zaten ediyosunuz)" gibi sorular sordu. beynimden vurulmusa döndüm. iki arkadaşımı yan yana getirsem ilk bahsettiğim arkadaştan beklersiniz bu cümleleri bu ne yazık ki böyle. ama hayır asla beklemeyeceğiniz bir arkadaşım bunları dedi. hayır bak veganlığı saçma bul tamam eyvallah senin düşüncen der geçerim de biyoloji okuyan bi insansın sen nasıl "ee bitkiler bitmeyecek mi?" dersin. Veya biyoloji okuyan bi insansın nasıl "her şey insan için tabiki yiycez" diyebilirsin. İnsanlar beni çok şaşırtır oldu.
  Birine vegan olduğumu söylediğimde, o kişinin o saçma soruları ve o basit veganizm çürütme argümanlarını şimdiye kadar başkasından duymuş olma ihtimalimi %0 olarak görüp müthiş bir heyecanla bana aktarmasını hayretle izlerim. Bitirmesini beklerim, sonra gol yagmuruna tutarım.
  En sevdiklerimden biri de; Ee sen balık da mı yemiyosun? Evet. İyi de onlar acı çekmiyor ki??? Vayy be inanılmaz haklısın acı çekmiyormuş nerden biliyorsun acaba acı çekmediğini?? Ee sudan çıkınca direkt ölüyor. Direkt öldüğü için canının kıymeti yok, yenilebilir yani? Ay bunla uğraşılmaz boşver ve kapanış.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk