cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 5 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • vegan marketin çok hızlı büyümesi

  /
  2
  dünyadaki vegan sayısının hızla arttığının göstergesidir. 2018 yılında dünya genelinde vegan piyasa 12 milyar dolar değerindeymiş. yapılan araştırmaya göre de 2019dan 2025e kadar %9.6 daha yıllık büyüme olacakmış. the vegan societynin istatistikler sayfasında daha fazla bilgi var konuyla ilgili.

  tüketim karşıtı hippi veganlara rağmen ne güzel büyüyoruz. lol tüketim güzel bi şeydir. ekonomiye can verir.

  https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/vegan-food-market

  https://www.vegansociety.com/news/media/statistics
  Vegan marketlerdeki sömürüden bahsetmek isterim.. Vegan ürünler bana kalırsa çok gereksiz pahalı. Heveslenip vegan ürün alayım diyorum 2 soya sütü bir tofu tutuyor 100 tl. Bu bana göre çok büyük bir sömürü. Kendimde evimde az maaliyetle yapabiliyorum ama 2 gün sonra bozuluyor. Bence biraz fiyatlar düşürülmeli. Belki insanlar aa veganlık çok pahalı diye savunmaya geçmez kendilerini 👎🏽
  evet türkiyede çok pahalı hala. çünkü yeni bi alan yeni bi sektör. vegan sayısı da avrupa ve amerikaya göre daha az olunca fiyatlar abartı olabiliyor. ama zamanla talep arttıkça ve daha fazla marka rekabete girdikçe fiyatlar da düşecektir.
  Ulan bu kişi ne zaman yazsa başlık açsa bana tiksinti geliyor ama öyle böyle değil fiziksel reaksiyon olarak tiksinti geliyor.

  Bir insan dünyanın bu halini görüp nasıl bu düşünceleri savunur hayır savunup sabah ayna da kendine nasıl iğrenmeden bakar hiç anlamıyorum.
  yazar hakkındaki düşüncelerim şu yönde olmaya başladı : Veganlıgı sadece bir trend gibi görüp bu trende paramın bana verdiği güç ile katılırım canım kapitalizmimi de savunurum.Kahrolsun tüketim karşıtı veganlar .
  aslında çok iyi bir şey olmasına rağmen beğenilmemiş yerden yere vurulmuş. bugün biz ortadoğuda vegan peynir yiyebiliyarsak bunu insanların serbest ticaret yapma özgürlüğüne borçluyuz. gerçeklerden bahsettim diye şahsi saldırıda ve hakarette bile bulunulmuş. hahaha sonra sinirli diyince kızıyorlar radikaller. alışın, kapitalist ve liberal veganlar da vardır.
  vegan market, vegan bakkal dışında sadece vegan ürünler satan bir yer bilmiyorum, eğer varsa yazarsanız çok sevinirim. bu tarz sadece vegan ürünler görebileceğimiz işletmeler olursa işte o zaman "evet vegan market ülkemizde büyüyor" diyebiliriz bence.
  edit: internetten alışveriş yapma alışkanlığım olmadığı için fiziksel olarak içinde bulunabileceğimiz işletmelerden bahsettim. diğer türlüsü aklıma gelmedi ama artık insanlar internetten çokça alışveriş yapıyorlar. bu pazar nerede büyürse büyüsün, 1e 10 koymasın da :)
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk