cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

12 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • the game changers

  /
  2
  James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Lewis Hamilton, Novak Djokovic ve bir sürü isim, artık oyunun değiştiğini, et, protein ve güç ilişkisinin profesyonel sporlar ve sporcular üzerinden anlatan belgesel. websitesini buradan ziyaret edebilir, fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Filmi vimeo, google play gibi siteler, uygulamalar üzerinden ücret ödeyerek izleyebiliyoruz.

  az önce netflix'te izlemeyi bitirdiğim belgesel, hayatında düzenli hareket olan bir vegan olarak, dünyayı sırtımda taşıyabilecek gibi hissediyorum kendimi şu an :) konuyu, spor, bilim, vitaminler, proteinler, çevre faktörü, hayvan hakları öyle güzel ele almışlar ki, dünyada etki bırakan o kadar insan ile hayata bakışınızın aynı olduğunu görmek cidden çok özel bir güç katıyor. earthlings gibi hatalarımızı gördüğümüz belgeseller kadar, bu tür belgesellerle sürdürdüğümüz hayatın ne kadar faydalı olduğunu da görmemiz gerektiğini düşünüyorum, izletebildiğiniz herkese izletin, mutlaka.
  Bu belgesel sayesinde sporcuların ve spor ile ilgilenen kişilerin veganlığa yöneleceğini düşünüyorum .Bu belgeselde sevdiğim olay 'bak vegan olursan böyle sağlıklı ve güçlü olursun hadi sen de vegan ol' tarzı .İnsanları gaza getiriyor :).Çünkü naveganlara sunu yeme bunu yeme denildiğinde hayatlarına karışıldıgını düşünüyorlar.Belgeseli izlediklerinde seçimi kendileri yapmış olacaklar.Afiş hazırlayıp her yerlere asalım :)
  Bir çok belgesel, kitap ve makalelerden yaptığımız alıntılar ile yıllardır anlatmaya çalıştığımız veganlığın sağlık tarafı çok iyi derlenmiş.Tüm dünyada, özellikle spor camiasında güçlü bir heyecan yaratacak ve Eartling'in girişinde tokat gibi yüze vurulan gerçeğin aşamalarından (1. Dalga Geçilir 2. Şiddetle Karşı Çıkılır. 3. Kabul Edilir) 3. aşamaya geçişi hızlandıracak hatta sıçrama yaptıracak muazzam bir yapım.

  Kesinlikle hayvansal gıda tüketmeyi bırakamam diyen kime izlettiysem çok etkilendiğini ve artık eskisi gibi düşünemeyeceğini söyledi. Film veganlığın etik ve vicdani yönüne, çevre ve doğaya verdiği zararın boyutuna çok değinmiyor diye eleştiriler var fakat o yönleri işleyen bir çok belgesel de var. Veganlığın savunucuları olarak bizler o yönlü anlatımlarımıza devam edeceğiz.

  Filmin bir çok yerde (spor kulüpleri,sağlık merkezleri, fakülteler,okullar,açık havalar,avm ler v.b.) gösterilmesi için girişimlerde bulunmalı, yollar aramalıyız.
  profesyonel sporcuların bitkisel beslenme performansımı çok daha arttırdı söylemlerini dinlerken aklıma, bu kişilerin veganlığa geçisinin sadece meslekleri icabı performans kaygısından ibaret olduğu geldi. yani etiklik, vicdan, doğa, entellektüel olarak bir kaygıları yok. sadece afrikada yaban hayatını koruyan bir adam vicdani olarak rahatsızlık duyduğu için vegan olmuş.
  Dün akşam izlediğim belgesel. Çok sevdim. Nasıl sağlıklı olacaksın nasıl besleneceksin gibi sorulara verdiğim yanıtları burada daha etkili bir anlatımla görmüş oldum ki eşim Vegan olmaya karar verdi ?? (Umarım devam eder) Sporcular, doktorlar anlattığında yada belgesellerde anlatıldığında insanlar üzerinde bambaşka bir etkisi oluyor. Ön yargıların kırılması için izlenmeli,izletilmeli.
  arnold schwarzenegger'li sahneler maalesef fiyasyo. doldurulmuş timsahın yanında, deri koltuklarla mı çekilir o kısım? Nasıl atlanmış bunlar hayret. Yine sonlara doğru schwarzenegger'in fleksitaryenlik vurgusu falan... Ayrıca bütün olarak bakıldığında veganlığı değil vegan beslenmeyi işliyor. Neyse ki arada birkaç sahne konunun özüne temas etmiş. Bir diğer rahatsız edici nokta da bariz biçimde eril bir yapım olması. Bunları saymazsak argümanları gayet temellendirerek sunmasıyla, hayvan kullanımına dayalı protein safsatasını çürütmesiyle katkısının büyük olacağını, zihinlerde farkındalık yaratacağını umuyoruz.
  Benim ve benim gibi sevdiklerine de vegan beslenmeyi anlatan kişilerin severek önereceği belgeseldir.Kilo yada kas almak isteyen ve spor yapan birçok arkadaşım var ve hepsinin beslenmesi bol tavuk, yumurta ve etten oluşuyor. Bu onlara önerilebilecek en güzel kaynak bence. Belki diğer belgeseller kadar hayvan ve çevre açısından ele alınmamış olsa da,çok bilgilendirici ve açıkçası insanı gaza getiren bir yapım olmuş. Ben bile bir vegan olarak kendi gücümü içimde hissettim.Bundan sonra çevremdekilere şiddetle önereceğim ilk üç belgeselden biridir.
  yapımcılarından kaynaklı olarak birçok kişiye ulaşıcak olan belgesel. reklamı diğer vegan belgesellere göre iyi yapıldı. en ömenlisi ise direkt olarak sağlık ve sporla ilgili bir vegan belgesel. konuyu direkt başarılı vegan sporcular uzerinden anlatiyor. iyi geri dönüşleri olacaktır bu belgeselin.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk