cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

14 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • the game changers

  /
  2

  veganlıktan ziyade bitkisel beslenmeyi ele almaya çalışan bir belgesel. bitkisel beslenme yalnızca veganlığın bir alt kümesi olabilir. belgeselde, dünyaca bilinen birçok elit sporcuyla çalışılmış olması ve bilimsel veriler üzerinden işlenmesi veganlığa bir sempati doğurmuş olsa gerek. çoğu insan merak ettiği için bile bitkisel beslenmeyi tercih edebiliyor. profesyonel sporcularla çalışıldığı için direkt olarak performans değerleri ele alınmış. bu sebeple belgeseli bütünsel bitkisel beslenmenin insana kattığı artıları nelermiş diyerek izlemekte fayda var.

  belgesel, james wilks kardeşimizin sakatlanması ve spor kariyerine bir süre ara vermesi şeklinde başlıyor. james boş zamanında beslenmeyle ilgili bir sürü araştırma yapıyor ve yıllardır doğru bildiği şeyleri sorguluyor. aslında bunu yapmasının bir nedeni de nasıl "daha hızlı iyileşebileceğini" bulmak.


  belgeselin geri kalanında alanında ün yapmış pek çok sporcunun beslenme alışkanlıklarıyla alakalı bilgi alacaksınız. aynı zamanda sporcularla yapılan röportaj aralarında hayvansal beslenmeyle ilgili bilgiler,araştırmalar da veriliyor.


  alanında uzman sporcu ve sağlıkçıların emekleriyle hazırlanmış güzel bir içerik olduğunu düşünüyorum.


  bir vegan olarak holywood filmi tarzında çekildiğini düşündüğüm abartılmış bir belgesel imajı var. keşke abartmadan anlatılsaydı her şey. malesef running for good gibi içten bir belgesel değil. Arkasında pazarlama kaygısı olduğu belli ama hayvanları kurtaracaksa neden olmasın? protein tozu, Beyond burger vb. gibi şeylerden ne olduğunu bilmediğim sürece uzak durmayı tercih ediyorum. Bir palmiye yağının bile nelere yola açtığını gördükten sonra mümkün olduğunca işlenmemiş yiyecek tüketmeye çalışıyorum.Running for Good

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk