cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

11 + 18 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • tek başına vegan olmak

  Tek bir kişinin neleri değiştirebileceğinin kanıtıdır. değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. “Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır.” Sokrates

  çevremde hiç vejetaryen ya da vegan yokken önce vejetaryen olduğum sonrasında vegan olduğumdan bu benim için geçerli sanırım. belgesel yapıcam diye diye izlediğim belgesellerin çeşitliliği sırasında hayvan sevgimi sorgulamaya başladım ve kendimi bu yolda buldum.

  Aslında içimde hep bir yerlerde bu yola gireceğime dair bir şey vardı küçükken bile et yerken mutlu değildim belki sanıldığının aksine genlerimiz o kadar da sessiz değildir yeni yeni uyanıyordur ve doğruyu yanlışı ayırt etmemize yardımcı oluyordur.

  dayım yıllardır vejetaryen. vegan olduktan sonra yapamadı ve vejetaryenliğe döndü. ben vegan olduğumda "yapamazsın, çok zor." demişti. zorlandığı konunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok :) kan tahlili sonuçlarımı annemle paylaştım. sağlık sorunu olmadığını öğrenince şaşırdı ve şu itirafta bulundu: ben, her değerinin çok düşük olacağını ve senin veganlıktan vazgeçmek zorunda kalacağını bekliyordum. vegan olmama alışmış değil. anneannem... her görüşmemizde, "peynir, yumurta ye. sana yoğurt yapayım, yoğurt ye." der. baskılar beni yıldırmadı!!! tek olsam da hayvanlar için, gezegen için elimden geleni yapmakta ısrarcıyım.

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk