cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

17 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • sera gazı

  Sera Gazı, Karbon dioksit (CO2), Metan (CH4), Nitröz Oksit (NO2), Hidroflorür karbonlar (HFCs) gibi, atmosferde kızıl ötesi ışınları tutarak atmosferin ısınmasına neden olan gazlara ya da bileşiklere denir.

  insanların vegan olarak ya da plant-based beslenerek (bkz:bitki temelli diyet) emisyonu civarında düşürebileceği, yurtdışında reklam panolarında yer almaya başladı. kaynak


  toplumsal fayda yerine bireysel faydaya odaklanan yapımızdan dolayı, bizde veganlık, vegan olmayanlar tarafından televizyonlar, çalışmalarda hala yoğunlukla sağlık özelinde değerlendirilmekte ancak bireysel kazanımların zaman zaman toplumsal kazanımların gerisinde kaldığı toplumlarda daha geneli ilgilendiren çalışmalar da olumlu sonuç vermekte. tabi bu konu özelinde şu kurduğum son paragrafta, insan dışındaki hayvanları birey olarak görüp, yaşam hakkı adına herhangi bir endişeden bahsedemiyorum maalesef. hatrı sayılır insan konuya başka açıdan yaklaşarak bireysel bir "kazanım" elde etmek durumunda hissedebiliyor kendini, yaşam hakkına saygı duyan birisi olmak herhangi bir yeterliliğe ya da geçerliliğe sahip değil kimisi için.


  edit: kaynak eklendi

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk