cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

9 + 12 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • plantbasednews

  veganlıkla ilgili güncel haberler oldu mu, anında ve güvenilir bilgileri alabileceğim bir kaynak olarak görüyorum, hem 610k takipçisi olan instagram hesabı, hem de uzantısı "org" olan websitesi gayet güncel ve hareketli. pek takipçisi olmayan ve ülkemiz özelinde pek faydalı bulmadığım kozmetik için pbn.beuty instagram hesabı ve seyahat için pbn.travel hesapları da var.

  özellikle instagram hesabını takip etmenizi tavsiye ederim, gün içinde bir kere storylerine göz atarak dünyada neler olup bitiyor ve veganlık adına dünya ne kadar ileriye gidiyor görüp, iyi hissediyorsunuz.
  son paylaşımında çok çarpıcı bir gerçeği rakamlarla ortaya koyan instagram hesabı. endüstriyel hayvancılık ve hayvansal ürünler için yapılan tarımın ne kadar kalori bazında yetersiz ve etkisiz olduğunu belirten paylaşımda rakamlar, 100 kalori içeren tarım ürünü harcandığında karşılığında elde edilebilecek kalori miktarı şeklinde sıralanıyor.

  yani 100 kalori içeren tarım ürünü ile 40 kalori içeren süt, 22 kalori içeren yumurta, 12 kalori içeren tavuk, 10 kalori içeren domuz ya da 3 kalori içerecek miktarda inek eti "üretiliyor"muş.

  özetle yapılan tarımın aslında ne kadar büyük bir çoğunluğunun hayvansal ürün üretimi için endüstriyel hayvancılık tarafından harcandığını gösteriyor. paylaşımda yer alan bilginin kaynağı ise sentientmedia.org. instagram
  paylaşımı.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk