cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

8 + 9 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
  • parsifal

    kalbimde bir yara olan restoran. zamanında zencefil'le karşı karşıyaydılar. ben genellikle parsifal'i tercih ederdim. ikisi de kapandı. parsifal'in daha sonra cihangir'de tekrar açıldığını duydum, ama gittiğimde yine kapanmıştı. çok üzücü gerçekten.


    parsifal gerçek bir vegan - vejetaryen restorandı. şimdiki vegan restoranları nedense hep vegan burger, vegan şnitzel, vegan mantı gibi hep ikame, işlenmiş ürünler üzerine kuruluyken parsifal kendiliğinden vegan-vejetaryen yemekler yapıyordu. işlenmiş ürünler değil, gerçekten sebze, tahıl, bakliyat kullanıyordu. yemeklerinde emek vardı. üstelik bira da satıyorlardı:(ben orada türklerden çok turistleri görüyordum.


    kapanmalarına o kadar üzülmüştüm ki... çünkü kendime ait hissediyordum. yemekleri de ortam da harikaydı. küçücük, dar bir koridor gibi art arda dizilen masalar. sonra bir gün gittiğimde kapalı buldum. kalbim kırıldı resmen. daha kötüsü yerine bir köftecinin açılması. yenilmiş, vasatlığa maruz kalmış ve yaşam alanım daralmış hissettim oradaki köfteciyi görünce. umarım aynı konseptle yine taksim dolaylarında tekrar açılır. özleniyorsunuz.

    vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk