cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

6 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • karantina günleri

  Evde bol bol vaktimiz olduğu günlerde (çalışan dostlarımız hariç), bu vakitleri verimli geçirme isteğiyle dolup taşıyorum. Elbette bu ortaya somut bir ürün koyma, sıkı çalışma isteği gibi değil. Daha çok bu boş vakti değerlendirebildiğime inanacağım, tatmin olacağım şekilde geçirme isteği. Evde elimden geldiğince çok tarif deniyorum, kitap okuyorum, egzersiz yapıyorum, kardeşimle top oynuyorum, film izliyorum, alanımla ilgili çalışıyorum, annemle kahve içip dedikodu yapıyorum... Siz neler yapıyorsunuz? Karantina günleriniz nasıl geçiyor? Sözlüğün sakinliği üzerine bu konu bende merak uyandırdı.
  çok verimsiz ama huzurlu geçiyor günlerim. online dersim yoksa ya da öğleden sonraysa öğlene kadar uyuyorum. kedimle oynuyor, bol bol x-files izliyorum. evdeki abur cuburu ilk günlerde bitirdiğim için zorunlu bir sağlıklı beslenme rutini içerisindeyim. ama bugün bu durumdan da mutlu olduğumu farkettim. kendime zaman ayıramıyormuşum uzun bir süredir onu fark ettim, hep bir yerlere yetişme durumu, sınavlar, stresler, uykusuzluk...
  tabi ki bu durum umarım en yakın zamanda biter.
  sağlıklı yaşama adım attığım dönemdir. herkes 3er 5 er kilo alırken yaptığım detoks suları ve bol sarmısaklı yemeklerle daha 3.haftası olmadan 4 5 kilo verdim.
  Karantinayı bozan kimse yok mu? haftaiçi esnek günlerde işim varmış gibi uzuuuun uzuuun yürüyorum caddelerde... birisi bişey dese markete gidiyorum derim napim? Evde egzersiz yapabilen biri değilim :( esnek takılan arkadaşlar ve aileyle de buluşuyoruz ayıptır söylemesi... market fırın nereye kadar?????

  ben bozuyorum karantinayı, hem de hergün... ama zaten bodrum-milas arasında tepede bir mahallede yaşadığım için, pek sayılmaz sanırım. en yakın market bile bana 2 km civarı, eve yakın bi zeytinlik var, orada çok zaman geçiriyorum. virüsün buraya ulaşması çok zaman alır gibi geliyor, nüfus yoğunluğu şu an yok denecek kadar az. onun dışında yoga - meditasyon, tavsiye ederim, o içeride durmak bilmeyen enerjiyi dengelemek için birebir.
  insanların vegan yaşaması gerektiğini bir kez daha hatırlatan günler. hiçbir damak lezzeti bu yaşananları telafi edemez.
  içimi dökesim geldi buraya dökeceğim. yazcaklarımın veganlıkla hiçbir alakası yoktur önceden söyleyeyim.
  mart ayının aksine son 1 ay eziyet gibi geçti, online ders ve sınav işini abartan bir okulun öğrencisiyim. değerlendirme adı altına akşam 6dan 11 buçuğa kadar sınav olduk. aynı hoca 2 tane daha buna benzer değerlendirme yapacak ve bununla yetinmeyip okula dönüşte de 3 sınav yapacakmış. eğitimcilerimizden inisiyatif isterken daha da fena şeyler geliyor başımıza. her gün ödev, ders ve online sınav eziyeti çekiyoruz.(evet eziyet, okula giderken daha az yoruluyorduk) çok sinirliyim sözlük çok. fizyoloji hocası tek sınav yapmayı düşünüyormuş, belli ki bu derslerden de kalacağım imkanı yok geçmenin. bir de haziranda geri dönüş olması planlanıyor...

  herkese yakınıyorum bir de buraya gelip yakınmak istedim.

  Hayatın eve sığamadığı, ama yine de evde kalmaya mecbur olduğumuz, güzel yanı bol bol vegan lezzetler keşfettiğimiz günler..🌱

  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk