cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

15 + 17 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • Hekimoğlu dizisinde veganlıkla ilgili sahne

  /
  2
  arkadaş başlığı açmış ama içeriği bulmayı bize bırakmış sağolsun. ben sizi uğraştırmiyim
  video
  burada.  bunun dışında, yurtdışında çoğu televizyon programı dahilinde veganlığa yukarıdan bakıldığını çok gördüm ama bu değişti artık, veganlığın gerek yaşam tarzı gerekse diyet anlamında kişiye düzgün bir yaşam sürüldüğü sürece bir zararı olmadığını çoğunluk biliyor, bunun aksini düşünüp veganlığa saldıran kısım için (bkz:savunma mekanizması) . Hazırlanın arkadaşlar, 20 adım geriden geldiğimiz her konuda olduğu gibi, ülkemize bu akım yeni yeni girmeye başladı, bu demektir ki sabrımız ilerleyen günlerde çok sınanacak.
  izledim şimdi. doktorun serumunuz vegan olacak cümlesini alay eder gibi söylediği çok açık, dizi sanırım dr house'un türk versiyonu olarak çekildiği için bu da olabilir.sonrasında yorumlara bakayım dedim. zekamızın kıtlığıyla ilgili onlarca yorum var tabi yine. ama veganların yazdığı yorumlar şaşırtıcı derecede fazla buna çok sevindim.
  Artik vegan olmayi kaldiramiycak hale geldim her yerde bir nefret soylemi bir karşı çıkış ve bunun sonucunda katledilen milyonlarca hayvan psikolojik olarak gercekten kaldıramıyorum artık. Insanlar yetmiyormuş gibi bide bunu tv programlarinda yapıyorlar bu çok üzücü. Agresifleşmek istemiyorum ama hep bi kışkırtma içindeler bunun icin.
  darwin'in türlerin kökeni adlı eserinde, kurama ilişkin sıkıntılar bölümüne yer verdiği halde gelecek yorumları bildiği için eserini yayımlamaktan 30 sene kaçındığı gibi, veganizmin bu ülkede bilinmesi ve yer edinmesi de bir o kadar zor olacak.
  haaah, sıkı tutunun arkadaşlar veganlık ve toplumun tepkisi hususunda 30 sene sonra ingiltere gibi olucaz inş. çocuklarımız rahat eder artık.
  Sosyal medyada, çoğu konuda hemfikir olduğum insanların veganları çirkefçe eleştirdiklerine şahit oldum. Bizim onlardan daha erdemli olduğumuz hissine egolarıyla karşılık veriyorlar. Daha erdemli değiliz.. sadece muhteşemiz.
  Evde ailemle yoğun bir tartışmaya girdiğim bir bölümdü. Gördün mü bak ile başlayıp vegan olmanın kendince zararlarını tekrar tekrar anlattılar.

  Bence medya bu konularda (lgbt, vegan ve kendi içinde uğraş veren bütün bireyler için) çok daha temkinli davranması gerekiyor.

  Sonuç dizide de genetik bir hastalıktan ötürü çocuk hastaymis vegan beslenmeyle alakasi yokmuş o muhteşem hekimoğlu yanılmış. Ama neyi gösterdiler bebeğini vegan beslersen ve herhangi bi sağlık soru olursa çocuğunu elinden alırlar dediler.
  sanatin ve sanatciligin yuzkarasi bir kesit.  Not: bu yazimi basliga ithafen yazdim. malesef burayi comment yeri zannedenler oldugu icin bir ustteki kisiye cevap veriyorum sanilmasin diye belirtmek istedim.  (bkz:B12 eksikliği)


  Dizinin orjinalinde bebek vegan beslendiği için değil başka bir hastalığı olduğu için büyümüyordu ve doktor bunu sonradan anladığında aileye veganlıkla ilgili baskı yapmıyordu.burda da veganlıktan ziyade sanki çiğ beslenmeye atıf var gibi geldi bana ama veganlığa da giydirilmiş.madem vegan var neden taşlamıyoruz hesabı.veganlar öpsün hepinizi,yetti artık.
  vegansozlukcom vegansozlukcom vegansozluk